loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

CHP DEĞİŞİYOR!

Yenilenen İstanbul seçimlerinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu oyların tamamı bizim oylarımız değil. CHP’nin yanı sıra burada İyi Parti, HDP, AKP, MHP’nin de oyları var. Önemli olan bize gelen oyların, verilen desteğin sürdürülebilir olması, bu oyların kazanılması. Sorunları çözücü yaklaşımla çalışmalıyız. Toplumu kucaklayıcı bir politika ve söylem içinde olmalıyız” şeklinde açıklama yapınca CHP’li belediyeler harekete geçti.

CHP’li Atakum Belediyesi, Emek Parkın altına Kızılay Aşevi yapma, Diyanet ve Hayır Çarşısı için sosyal alan oluşturma kararı aldı.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Emek Park’ın altında bulunan 2 bin 227 metrekarelik bir alanı sosyal amaçlı kullanacaklarını söyleyerek, “Atakum Belediyesi'nin, Atakum Kaymakamlığı’nın, Kızılay ile belediyemizin iş birliği ile bir aşevinin, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın çalışmalarının ve belediyemizin Hayır Çarşısı'nın faaliyet gösterebileceği sosyal alana çevirmemiz gerekiyor.” dedi.

İkinci bir hamle de Atakum Belediye Meclisi’nin CHP’li Meclis Üyeleri Ayhan Ayvaz ve Yusuf Erden’den geldi. CHP’li iki üye Esenevler Mahallesi’ndeki bir parka Ozan Arif’in adının verilmesiyle ilgili önerge verdi. Önergeye MHP’li Murat Talu tepkisi şöyle oldu:

“Bunun siyasi bir hamle olduğunu düşünüyoruz. Genel Başkanımıza ve camiamıza hakaret eden bir kişinin isminin parka verilmesi hoşumuza gitmedi. Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret eden bir insanın ismi parka verilmek istense siz kabul eder misiniz? Ben şahsen kabul etmem. Biz maddenin oy çokluğuyla kabul edilmesini istiyoruz.”

Atakum’un CHP’li Belediye Başkanı Cemil Deveci de önergeyi şı sözlerle destekledi:

“Biz Ozan Arif’in ismini milliyetçi ruhuyla, sanatçı ruhuyla Anadolu kültürünü aktardığı için yaşatılmasını istiyoruz. Sizin de böyle kabul etmenizi diliyorum.”

Görüşmelerin ardından gündem maddesi CHP’li ve AKP’lilerin oylarıyla kabul edilerek komisyona havale edildi.

31 Mart seçimlerinin ardından yerel ve yaygın medyada yer alan belediyelerin başında Atakum Belediyesi geldi. Eski yönetimin bıraktığı borç yükü, hayali olduğu iddia edilen faturalar, yenmeyen lop etler, hayali akaryakıtlar, kasada olmayan milyon liralar medyanın gündeminden düşmedi.

Yazıyı bir “sivrisinek” yazısı ile bitiriyorum.

Bir vatandaş Atakum Belediyesi’ne sosyal medya hesabından “sivrisinek” iletmiş. “Sivrisinekleri kovmak için ilaçlamayı ne zaman yapacaksınız? Halk sizden hizmet bekliyor” demiş.

Verilen yanıt şöyle olmuş:

Günaydın Hakkı Bey, talebinizin yetki ve sorumluluğu Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına aittir. Detaylı bilgi için 0362 431 60 90 ulaşabilir ya da iletişim@samsun.bel.tr posta ile iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımızla”

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar