loading...
Samsun
DOLAR8.5584
EURO10.0736
ALTIN494.45
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

ÇOK ÇABUK UNUTUYORUZ

Türkiye’de gündem çok çabuk değişiyor veya bilerek değiştiriliyor.

Ancak bu gündem değiştirmenin altında ne hayat pahallılığı ne soğan fiyatlarının yükselmesi ne yurt dışından et ve ot ithalatı yatıyor.

Galiba bu gündem değiştirmenin altında Türkiye üzerinde oynanan oyunlar yatıyor.

Bir zamanlar Cüneyt Zapsu diye biri vardı ve devletin üst kademelerinden birinin danışmanı olduğu da söyleniyordu. Bu Cüneyt Zapsu kimdi hatırlayalım:

Kürt Hevi Cemiyeti'nin Kurucusu, 'Kürdistan'da Kürtten başka hiçbir millet yoktur' diyen Abdurrahim Zapsu'nun torunudur.

Alman vatandaşı olan Cüneyt Zapsu, AKP'nin kurucu üyesi ve 'Türkiye yalnızca Türklerin değildir… Bu düzenin koruyucusu olmamız mümkün değil... Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok… Bu hukuku hazırlayanlar bu düzenin kaldırılmasının maşası olacak...' diyordu.

Yaşadığı sürede Türklere her fırsatta kin kusan babaannesi Hidayet Zapsu’nun, Kürt isyanlarının baş aktörü olan Bedirhan aşiretine mensup olduğu öne sürülüyordu.

Cüneyt Zapsu'nun halası PKK'nın ve Apo'nun akıl hocası Musa Anter'in karısıdır. '... Şeyh Sait'in öcünü alıyorum, aldım... Şeyh Sait ve taraftarları gerçek şehittirler' diyen, Şeyh Sait'in dava arkadaşı Abdurrahman Zapsu'nun torunu idi Cüneyt Zapsu.

Zapsu’nun o zamanlar dedikleri şimdi de seslendirilmiyor mu?

Türkiye’nin sadece Türklerin olmadığı söylenmiyordu.

Türkiye’nin güneydoğusu bölgesinde bir Kürt Devleti’nin kurulması gerektiği ve bunun için çalışıldığı, bu amaçla da Amerika Birleşik Devletleri’nin terör bahanesiyle orada üstler kurduğu ve çalıştığı artık biliniyor. Türkiye de sözde oralarda operasyonlar yapıyor.

Irak’tan, Suriye’den mülteciler Türkiye’ye getiriliyor yani o bölgede ağır ağır temizlenip Kürdistan’ın kurulması için çalışılıyor, biz ise uyuyoruz.

Evet, dünü çok çabuk unutuyoruz, TV’lerde “Ben Büyük Orta Doğu’nun eş başkanıyım” diyenleri de unutuyoruz.

Çünkü Türkiye’de bunlar değil de hep seçimler konuşuluyor, Türkiye’nin 

Geleceği tartışılmaktan çekiniliyor.

İşte bu nedenlerle Mustafa Kemal Atatürk’ün çirkince saldırılarına yasal olarak ciddi bir yaptırım uygulanmıyor.

Bütün bu olaylardan sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün ne kadar büyük bir lider olduğunu anlamış oldum.

TEPKİ TRİBÜNLERE YANSIDI

AK Parti Samsun'da Büyükşehir adayını Mustafa Demir olarak açıklayınca siyaset karıştı.

Bu karışıklık Samsunspor’un hafta sonu oynadığı karşılaşmada tribünlere de yansıdı. Günler öncesinden başlayan tepkiler, 'resmi açıklamanın ardından' tavan yaptı. Samsun'dan aday gösterilmeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'e stada girişinin ardından şeref tribününe çıkışında taraftarlardan sevgi sloganları atıldı.

AK Parti acaba neden Şahin değil de Demir hakkında karar verdi?

Bu tepkilere bakılırsa Şahin veya ilçe belediye başkanlarından birisinin atanmamasının AK Parti’nin seçimleri zora soktuğunun da konuşulmasına yol açtı.

AK Parti’nin ortağı MHP’nin Zihni Şahin’i veya Erkan Usta’yı aday göstermesi durumunda uzun dönemdir AK Parti Samsun kalesinin yıkılmasına yol açabileceği de söyleniyor.

GÜNÜN SÖZÜ

Aydın ışık taşır, sahte aydınsa karanlık... (Mehmet Salah)

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar