loading...
Samsun
DOLAR8.5459
EURO10.1319
ALTIN497.37
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

DARISI DİĞER BELEDİYELERE

Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yapılan denetimler sonucunda Atakum'da ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen iş yerlerine eş zamanlı operasyon düzenlemiş. Daha önce tebligat yapılan noktalara tek tek giderek işlem gerçekleştiren ekipler, ruhsatsız 18 iş yerinin tabelalarını ve etiketlerini söktükten sonra süresiz olarak mühürlemiş.
Hay ellerine sağlık, düşünüp uygulayanlara da tebrikler. 
Sabah saatlerinde başlayan mühürleme işlemleri kapsamında yabancı uyruklular tarafından açılan emlak ofisi, 2. el eşya dükkanı, berber, bilet satış noktası, döviz bürosu, pide ve kebap salonu, fırın gibi işletmeler ruhsatsız olduğu gerekçesiyle süresiz olarak kapatıldı. 
Bu ve benzeri işyerlerinin Samsun’un çeşitli noktalarında bulunduğuna adım gibi eminim de acaba diğer belediyeler de bu uygulamayı yapacaklar mı?
Belediyelerin bu işyerlerini kapatmaları yeterli mi, elbette değil. Ruhsatsız işyeri açanlara herhalde ceza uygulanacak ve de işyerleri kapanacaktır. Peki bir kez daha açmaları halinde ne yapılacak?
Türkiye’ye sığınmacı olarak gelen ve böyle kaçak işyeri açıp ticari faaliyetlerde bulunanlar sınır dışı edilecekler mi?
Kesilen cezalar tahsil edilecek mi yoksa belediyelere “para ceza sı kesmeniz uygun değildir” diye karşı mı gelinecek?
Atakum Belediyesi’nin bu girişimi umarım diğer belediyelere örnek olur, bu yolla da ticari faaliyeti sonucu vergisini veren yurttaş neden ruhsatlı işyeri açtın da cezalanmış duruma düşmez.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar