loading...
Samsun
DOLAR8.5569
EURO10.1412
ALTIN496.15
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

DEVECİ’DEN BİRLEŞME ÇAĞRISI

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün 'mücadele günü' olduğunu ifade ederek, "Kendiniz, çocuklarınız ve ülkemizin geleceği için birleşin ve örgütlenin" çağrısı yaptı.

Bu çağrı gerçek mi yoksa laf olsun diye mi? Bu sorunun yanıtını bir türlü öğrenebiliriz. Atakum Belediyesi’nde çalışan kadınlar aldıkları maaşların yeterli olmaması durumunda birleşip artırılmasını isterlerse Sayın Deveci’nin yanıtı acaba ne olur? Hatta kadın işçiler greve gitmek isterlerse kendilerine acaba ne der? Greve gidin mi der yoksa Belediye’den gidin mi der?

 

AŞILAMADA SINIFTA KALDIK

 

İnsanları sokağa çıkarmayan iktidar, cezalara yönelerek bütçe açıklarını bu yolla kapatmayı amaçlıyor. Oysa iktidarın yapması gereken vatandaşlarının tamamını aşılamaktı. Bu yapılabildi mi hayır. Dünyanın diğer bazı ülkeleri aşı bulurken biz neden bulamıyoruz aşıyı?

Paramız mı yok, paraları başka alanlara mı aktarıyoruz, ne yapıyoruz milletten toplanan vergileri uçaklara mı saraylara mı harcıyoruz.

Esnafın dükkanını açamadığı içinde bulunduğumuz günlerde ben Sayın Cumhurbaşkanı başta olmak üzere sayın bakanlar ve milletvekillerini de maaşlarının yarıya indirilmesi gerektiği yolunda bir teklifin TBMM’ye sunulmasını bekliyorum, O zaman kalkan parmaklardan kimlerin halkın yanında oduğunu da vatandaşlar olarak görmüş oluruz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar