loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Dolar rüyası..!

Bir arkadaş;  rüyasında, doların 15.00 TL’ye çıktığını ve hala hükümetin düşmediğini, gördüğünü ve kabuslar içerisinde uyandığını anlatıyor. Dolar yükseldikçe bıyık altından gülümseyip sevinenlerin beklentisi, hayalleri  rüyalarına girmiş. Ne diyelim…

Bu hayaller züğürt tesellisi,  boş hayaller… Bu hayallerle yaşayanların beklentilerinin hiçbir zaman gerçekleşmeyeceği ve hüsrana uğrayacakları şüphesiz.

Soğan-patates

Bu nasıl bir mantıktır ki; memleketin iyiye gidişine sevinmek yerine kötüye gidişe alkış tutulur.  Soğan- patates fiyatları artar;  bu zevat,  zil takar oynar.  Şimdi soğan-patates fiyatları düştü. Bu malum zevatta ses seda yok. Hani soğan patates fiyatları arttığında adeta kıyamet koparıyordunuz. Şimdi fiyatlar düştü söyleyecek bir sözünüz yok mu? Ağızlarını bıçak açmıyor..!

Domates ucuzlamış. Mandalina iki lira olmuş. Pazarda bolluk bereket… Büyük zincir marketler indirim üzerine indirim yapıyor. Bu zevatta ses seda yok…

Dolar düşüyor, daha da düşecek

Bu zevattan bazılarının doların 10.00 TL olacak beklentisi ile 6.00-7.00 TL’lerden dolar aldıklarını da duyuyoruz.  Tavsiyemiz bir an önce dolarlarını bozdurmalarıdır.  Dolar düşmeye devam ediyor ve daha da düşecek. Malum zararın neresinden dönülürse kardır.

Bu arada bazı işletme sahiplerinin de dolar 10.00 TL olacak beklentisi ile kendilerince uyanıklık yaparak devreye aldıkları ekstra zamları bir an evvel normal seviyelere çekmelerini de beklemekteyiz. Her kim nerde ve ne şekilde bir yanlış adım atmış ise düzeltmesi kendilerinin de menfaati gereğidir.

81 milyon bir ve bütün

Unutmayalım ki; bu vatan 81 milyon hepimizindir  ve bu gemi batarsa hepimiz batarız. Hele böylesine milli meselelerde top yekun birlik ve beraberlik içerisinde olmak çok önemlidir.  Bir takım gelip geçici küçük menfaatler için devletimizin, milletimizin ali menfaatlerinin sekteye uğratılmaya çalışılması hiç de memleket severlikle millet severlikle bağdaşmaz..

Gündelik hayat içerisinde beğenilmeyen,  eleştirilen konular olabilir.  Bu demokrasinin de bir gereğidir.  Ancak ;  milli meselelerde bir ve bütün olmak,  büyük milletlerin gösterebilecekleri bir tutumdur. 

Her ne olursa olsun milletimizin, devletimizin yanında top yekun dimdik yer almak  bize yakışandır ve bu günümüz, geleceğimiz içinde doğru olan budur.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar