loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
ADNAN ÖZ

ADNAN ÖZ

Mail: adnan@hedefhalk.com

GENÇLER ABİLERİNE FUTBOL NASIL OYNANIR GÖSTERDİLER!

Başlığı abartılı bulmuş olabilirsiniz fakat bunu yazmak için haklı gerekçelerim var. Samsunsporlu eski futbolcu Canberk Dilaver maç başlamadan yanıma geldi birkaç dakika sohbet ettik ve Uşakspor’unda Samsunspor gibi süre almayan oyuncular ile maça çıktığını, onlarında ligi önemsediğini öğrendiğimde rahatladım. Yani kupaya asılmayacakları ortadaydı.

İlk 11 de benim görmeyi arzu ettiğim oyuncular vardı,lig maçlarında süre almayan ya da çok az süre alan oyuncular. Mesela sol bekte oynayan Hüseyin, Altıkulaç kardeşler, Ali Kılıç ve arada süre alsada Polat Yaldır’ın nasıl bir performans göstereceğini merak ediyordum.Yukarıda ismini zikrettiğim oyuncuları beklediğimden iyi buldum. Altıkulaç kardeşler ön liberoda hem oyunun defansif yönünü iyi oynadılar hemde zaman zaman adam eksiltip güzel ve cesur paslar attılar.

Hüseyin ilk golün asistini yaparken aradığımız sol bek bu dedirtti. Polat iki gol attı ama biraz daha dikkatli olsa iki gol daha atabilirdi. Polat’ın rakibe nasıl girileceğini öğrenmesi gerekir. Ali Kılıç, maça biraz tutuk başlasa da ilerleyen dakikalarda toparladı ve iyi oynadı hem gol attı hem de attırdı.

Gençler abilerine futbol nasıl oynanır gösterdiler derken, hücumda pas tercihleri ve final pası nasıl atılır, nerede şut çekilir, nerede pas verilir gayet güzel uyguladılar bundan dolayı dedim. Ben bu gençlerden umutluydum, umudum daha da artı. Sonradan oyuna giren gençlerimizde iyiydi. Hepsini tebrik ediyorum ve çok çalışmalarını istiyor ve bekliyoruz.

Ben,Altınorduspor’u imrenerek takip ediyorum. Türk futboluna çok ciddi katkı vererek örnek oluyorlar. Futbolcuya sadece futbolu değil hayatı ve insanlığı da öğretiyorlar. Kulüpte kitap okuma zorunluluğu bile var. Fikren ve bedenen yetişen futbolcu daha başarılı oluyor. Ve tabii ki başarı da kalıcı oluyor. Yani saman alevi gibi bir anda parlayıp sönmüyor.

Samsunspor daha iyisini yapabilecek altyapıya sahip. Şuan Samsunspor’un altyapısından gelen gençlerin hepsi sahip çıkılırsa, gençlerde çok çalışır gelişim sağlarlarsa hem Samsunspor’a hemde Türk futboluna katkı vereceklerdir diye düşünüyorum. Ama bunun için bu gençlere maçlarda daha fazla süre vermek gerekir.

Yunus Çift çok iyi oynuyor artık formayı çıkarmamalı. Fuat Çapa, Osman ve Yunus’u defansta oynatarak bir bakıma çaresizlikten iyi bir ikili oluşturdu. Bana göre bundan sonra defans hattı Osman ve Yunus’tan oluşmalı. Osman orta sahaya kaydırılsa bile Yunus oynamaya devam etmeli.

Ayrıca bu gençlere güvenip bizlere bu gençleri izleme imkanı sunan Fuat Çapa hocaya teşekkür ederiz. Yabancı sınırlama kuralı nedeniyle yerli oyuncunun değerinin artacağını düşündüğümüzde bu gençler bizim istikbalimiz demektir. Bizimdiyorum çünkü her şeye rağmen Samsunspor’u bizim diye görüyorum.

Adanaspor galibiyeti için de Samsunspor’u ve özellikle Tomane’yi kutluyorum. Tomane sahanın heryerine koşuyor. Rakibimize pozisyon vermeden maçı bitirdik. Ve fakat biz mi iyiydik onlar lideri devirmenin rehaveti içinde miydi? Bunu okuyucunun taktirine bırakıyorum.

Sağ ve sol beklerin idman sonrası orta ya da oyuncuya pas atma çalışması gerekiyor. Sağ ve sol açıkların ise Uşakspor maçındaki gençleri tekrar izleyip final pası nasıl atılır görmeleri lehlerine olacaktır diye düşünüyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar