loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

HER TELDEN

Vatan Partisi’nin eski Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Tülin Oygür, Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Genel Başkanı olarak Afganistan’a ilişkin yaptığı açıklamada, “Bağımsız Afganistan’ı tanıyoruz ve selamlıyoruz. Bağımsızlık, gerçek uygarlığa kavuşmanın önşartıdır. Afganistan’da olan budur. Taliban’ın şeriat rejimiyle yönetecek olması bu gerçeği değiştirmiyor”” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından istifalar ve Cumhuriyetçi ve Atatürk sevdalısı kadınlardan ve bazı siyasi partiler ile kadın örgütlerinden tepkiler peş peşe geldi.

Cumhuriyet Kadınlar Derneği Samsun Şubesi’nden henüz bir ses çıkmadı.

Bu arada Tülin Oygun’a çok anlamlı bir tepki de DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tan geldi:

“Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı bir Türk milliyetçisi olarak, Taliban’ı da tanımıyorum.

Sizi de Cumhuriyet kadını saymıyorum.”

 

*****

 

Pazar günü Atakum Emek Park’ta saat 06.00’da başlayan ve gün boyu süren Samsun Modifiye Kulübü’nün 1. Büyük Buluşması “büyük” tepki çekti.

Yüksek müzeik ve modifiye araçların bağrışmaları ile Mimar Sinan Mahallesi halkı sabahın erken saatlerinde yataklarından fırladı.

112’yi arayanlara Modifiye Kulübü’nün Valilikten izin aldığı, Atakum Belediyesi’nin de yer olarak Emek Parkı verdiği söylendi.

Tepkiler çığ gibi büyüyünce Atakum Belediyesi sosyal medya hesaplarından “Değerli Atakumlular; Emek Park’ta (Kent Meydanı) gerçekleşen Modifiye Araç Festivali’nin izni doğrudan Samsun Valiliği’nden alınmıştır. Söz konusu etkinlikle belediyemizin herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Söz konusu bu paylaşım daha sonra sosyal medya hesaplarından kaldırıldı.

Modifiye Araç Festivali için “belediyemizin herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır” diyen Atakum Belediyesi’ne ait çadır Emek Park’a kuruldu.

Drift yapan sürücülerin meydandaki lastik izlerini sabunlu su ile temizlemek de belediye işçilerine kaldı.

Aynı etkinlik 22 Eylül 2019 tarihinde Atakum Belediyesi ve Samsun Modifiye Kulübünce, Atakum Kent Meydanı'nda düzenlenmişti.

Düzenlenen organizasyona yaklaşık 35 ilden modifiye araç tutkunu katılmıştı.

Eski model klasik otomobiller ile model otomobillerin sergilendiği etkinlikte, ses sistemleri başta olmak üzere süspansiyon ve modifiye aksesuarlarla donatılmış araçlar adeta birbirleriyle yarışmıştı.

Bine yakın aracın sergilendiği festivalde gençlerle gurur duyduğunu söyleyen Belediye Başkanı Cemil Deveci, “Bu fuarın anlamı çok, Türkiye’nin dört bir yanından gelmişler, ellerini uzatıyorlar, kalplerini açıyorlar” demişti.

İki yıl önceki festivale katılan araç sahipleri pazar günü olduğu gibi sabahın köründe kimseyi yataklarından fırlatmamışlardı.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar