loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Her yerde Samsun her şeyde Samsun

Başta İstanbul, Ankara ve Bursa olmak üzere Samsun STK’larının olduğu her yerde çeşitli etkinlikler çerçevesinde Samsun ve Samsunlular konuşulmaya ve konuşmaya devam ediyor. Hafta boyu devam eden etkinlikler hafta sonları adeta zirve yapıyor. Büyük kalabalıkların yer aldığı etkinliklere siyasilerin de ilgisi üst seviyelerde oluyor.

Daha çok İstihdam için yerli malı kullanılmalı

Geçtiğimiz hafta sonu; Salıpazarlılar Derneğimizin kahvaltısıyla başlayan proğramlar, genel Başkanlığını Metin ŞENEL’in yaptığı SAMDEF- Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu tarafından geleneksel olarak düzenlenen Yerli Malı etkinliği ile devam etti. Yoğun bir katılımın yer aldığı Yerli Malı panelinde,  yerli malı kullanımının önemi üzerinde durulurken özellikle Samsun’da üretilen malların daha çok tüketilmesi yerel istihdamı da arttıracağı konuşuldu.

Bu arada; SAMKON Genel Başkanımız Sezgin GÜMÜŞ’ün,  Kocaeli Ak Parti İl Başkanlığı ziyareti ile demir alan hafta sonu etkinlikleri, yeniden genel başkanlığa seçilmesiyle Samsun Salı pazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’ün Genel Merkez’de ziyaretiyle başlayan tebrikler bu hafta da Vezirköprü Belediye Başkanımız İbrahim Sadık Edis beyle devam etti. Her iki Başkanın SAMDEF in geleneksel olarak düzenlediği Yerli malı etkinliğine katılmalarıyla birlikte, Anadolu SAMDEF in Onursal Başkanlığına layık görülen Dilek Kiraz Hanım efendiye onursal başkanlık Beratı takdim edildi.

Esenyurt’ta Şehitleri Anma Geçesi

Daha sonra; İstanbul’un karşı yakası olan Avrupa yakasında Esenyurt’ta Vezirköprülüler derneğini de ziyaret eden SAMKON Genel Başkanımız Sezgin Gümüş beye ve Vezirköprü Belediye Başkanımız İbrahim Sadık Edis beye Anadolu SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel; SAMKON Genel Başkan yardımcıları ve dernek başkanlarının da yer aldığı kalabalık bir grup eşlik etti.

Esenyurt Kültür Merkezi’nde Havza Belediye Başkanımız Murat İkiz beyle bir araya gelen SAMKON Genel Başkanımız Sezgin Gümüş bey genel başkanlığını Bahri GÖKMEN’in yaptığı İSDEF’in düzenlemiş olduğu Şehitleri Anma Geçesine beraberindeki belediye başkanları, Samkon yönetimi ve dernek başkanlarından oluşan kalabalık bir grupla salona girerek tam bir hemşehri birlikteliğinin örnek davranışını ortaya koymuştur.

İstanbul’da; Anadolu yakasında Samdef genel başkanı Metin Şenel, Avrupa yakasında İsdef genel başkanı Bahri GÖKMEN ve merkezde Saysiad başkanı Ayşe Üstündağ Taşdelen yer alarak etkinliklere fevkalade düzenli bir katılım sağlandığı gözlemlenmiş ve birlik beraberlik büyük bir taktir kazanmıştır.

Bursa ve Ankara’da da etkinliklere devam

Bursa’da, genel başkanlığını Savaş OTRUŞ’un yaptığı SAMDEF – Bursa Samsun Dernekler Federasyonu’unca düzenlenen  Yerli Malı etkinliği çerçevesinde Keşkek Gecesinde buluşan hemşehrilerimizi; Başbakan yardımcısı Hakan ÇAVUŞOĞLU ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ yalnız bırakmayarak geceyi onurlandırdılar. Başkanlığını Erol BEKER’in yaptığı SAMGİAD- Bursa’daki işadamlarımızın yer aldığı derneğimiz yönetim ve üyelerinin katılımları da etkinliğe ayrı bir renk kattı.

Ankara’da da genel başkanlığını Muhittin NOYAN’ın yaptığı ASDEF-Samsun Dernekler Federasyonu ve Başkanlığını Osman YILMAZ’ın yaptığı ASİYAD- Anakara’daki işadamları derneğimiz aynı şekilde etkinliklere devam etmektedirler… 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar