loading...
Samsun
DOLAR8.4396
EURO10.0747
ALTIN492.35
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

HESAP GÜNÜ YAKINDA

Samsun Büyükşehir Belediyesi süreçleri gözetlemek için yeni bir çalışma içine girdi. 227 milyon liraya akıllı şehir uygulaması çalışmalarına başladı.

Bu çalışmalar için Büyükşehir Belediye Meclisi'nde "evet" oyunu siyasi nedenlerle kullananlar da Başkan Mustafa Demir'in bu projesi için Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni soktuğu borcun vebalini üstenmiş durumdalar. Bu hesabı da günü geldiğinde verecekler elbette. Samsun’da bu hesabın sorulacağı ve hesabın verileceği günler de yakındır. Çünkü AK Parti ve MHP’lilerin çoğunlukta olduğu her kararı rahatlıkla çıkarabildikleri göz önünde bulundurulursa hesabı da vakti geldğinde kimin vereceği ortadadır. Belediye Meclis üyelerinden bu karara imza atanlar “biz tarafsız kaldık” cümleleri de kuramayacaklar ve hesap verecekler.

Pandemi nedeniyle insanların işyerlerini kapattığı, bazı işyerlerinden işçilerin çıkarıldığı günümüzde belediyenin dardaki esnaflara ve işlerinden olan işsizlere yardım etmemesi sandık geldiğinde seçmenin aklından çıkmayacak ve sonuç sandığa da yansıyacaktır. Bu durum AK Parti Genel Merkezine yansıyacaktır. Bu durumun hesabı da herhalde Samsun’da kaynakları yerinde kullanamayan Büyükşehir Belediyesi’ni yönetenlerden sorulacaktır.

 

İŞSİZLİK AZALMIŞ

Çevreme bakıyorum üniversiteyi bitiren gençlerden birçoğu işsiz. Liseyi bitirenler de tabi… Ancak ne hikmetse rakamlar başka türlü söylüyor. Açıklanan rakamlara göre işsiz sayısı azalmış. Binde dokuz oranında azalmış hem de…Yani tek rakamlı hanelere dönmüş.

Yüce Mevla garibi sevindirecekse önce eşeğini kaybettirir sonra da buldururmuş.

Ben oldum olası bu istatistik rakamlarına pek takılmam. Çünkü istatistik ilminin “yanlış rakamların doğru toplanması” olduğunu bilirim. Sizler de öğrenseniz iyi olur. Yoksa daha çok sevinirsiniz kaybettiğiniz eşeği bulunca…

 

İLKDIM ÖRNEK OLDU

İlkadım Belediyesi Zabıra ekipleri Pazar yerlerini denetlerken sadece fiyatlara, terazilere bakmadığına dikkat çekti. Zabıtaların özellikle hijyen konularında çok daha fazla dikkatli davrandıklarını söyledi.

Belediye’nin bu yoldaki çalışmalar Pazar yerinde alışveriş yapan vatandaşların da dikkatini çekti ve Başkan’a bu konuda teşekkür etti. Diğer belediyelerin bu konudaki çalışmalarının nasıl olduğunu bilmiyorum ancak mutlaka benzer çalışmalar vardır. Tüm Belediyelerin benzeri çalışma içinde oldukları umarım gerçektir. Çünkü şu sıralarda en önemli konu sağlıktır, terazinin nasıl tarttığı da önemlidir ancak satılan ve alınan ürünlerin hijyen kurallarına uyup uymadığı daha da önemlidir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar