loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

İKTİDAR SÖZÜNDE DURUYOR

Türkiye Cumhuriyeti her tür kurumlarının bağımsız olduğu bir Devlet gibi mi yönetiliyor yoksa bir şirket gibi mi?

Bu soruyu uzun zamandır kendime soruyorum da Türkiye Cumhuriyeti'nin Devlet gibi yönetildiği kanısına varamıyorum.

Sözüm ona seçimler yapılıyor ve de seçimler demokrasi adına gerçekleştiriliyor.

Seçimlerin yapıldığı doğru, kurumların seçimlerini yaptıkları da doğru ancak sonrasında birileri çıkıyor ortalığa seçilmişleri yok sayıyor.

Hatırlarsınız, Sayın AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye’yi şirket gibi yöneteceğiz” sözünü hiç unutmuyorum. Göreve geldikten sonra söylediği unutulmayan cümlelerden birisiydi bu ve dediğini de yapıyor Vallahi.

Ben taktım bu kayyım işine, madem görevden alacaksınız neden seçim yapıyorsunuz zamanında atayın birisini olsun bitsin hem de o kadar masraf yapmaz devletin bütçesini boşa harcamamış olursunuz belki de o parayla çocuklara tablet dağıtırsınız ha.

Bu tür olaylar vatandaşı korkutmuyor üzüyor, hatta biraz da hırslandırıyor.

İktidara karşı dişlerin bilenmesine de yol açıyor. Örnek mi vereyim, kendim bu tür olayları, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olarak, onamıyorum.

Evet, Türkiye bir şirket gibi yönetiliyor tamam ancak şirket gerçekten yönetilmiyor ve satılıyor. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki topraklar, madenler satılıyor. Bu satışlardan elde edilen gelirler nerelere harcanıyor vatandaşın haberi olmuyor.

Bir yol yaptık, köprü yaptık diyenler siz bunları babanızın parasıyla mı yapıyorsunuz yoksa vatandaştan alınan vergilerle mi, babanızın parasıyla yapmıyorsanız nasıl siz yapmış oluyorsunuz?

Maden çıkarılıyor havamız zehirleniyor çıkarılan madenler ne oluyor hazineye yüzde kaçı giriyor hesabı veriliyor mu? Madenlerin ve toprakların yabancılara satılması konusunda vatandaştan onay alıyor musunuz?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar