loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İsimleri unutmayın

Bir Doğu Türkistan atasözü vardır. “Bin kişinin simasını hatırlayacağınıza, bir kişinin ismini hatırlayın.” Gerçekten de herkesin ismi kendisi için çok çok önemlidir. Adeta sihirli bir kelime gibidir. Eğer bir kişiye,  ne kadar  yabancı olursa olsun,  ismi ile hitap edebilmişseniz .  Artık o sizin için tanıdık  birisidir  ve  iletişim kurmanız, sonuç almanız çok daha kolay olacaktır.

Sonu olmayan çıkmaz sokak

Her ne iş yaparsanız yapın, ne  ile uğraşırsanız uğraşın;  eninde sonunda bir sonuç almanız gerekecektir. Sonu olmayan sokak çıkmaz sokaktır. Sonu olmayan dere kördür. Sonu, getirisi olmayan yatırım bataktır.

İş hayatında da, siyasette de, stk’larda da vb. her zaman bir sonuç vardır. Amaçsız,  hedefsiz; plansız ,  projesiz bir çalışma  boşu boşuna harcanmış para, zaman ve emektir. Zamanı ve parası bol olanlara sözümüz yok. Onlar, bölge başkanlıkları, bilmen hangi ülke başkanlıkları ile uğraşabilirler.  Mesele skor yanı tabelaya bir şeyler yazdırmaksa ki; öyledir; o zaman öncelikle herkes bulunduğu yerde aynı zamanda bir güç olduğunu ortaya koymak durumundadır. Yoksa ahkam kesmekle, ileri geri birilerine sataşmakla güçlü olunmuyor.

Hep ben demekle; ya da ben varsam her şey mükemmel, ben yoksam felaket demek te bir başka açmazımız. Diplomaside karşılıklılık esastır. Eğer, karşıdan bir adım atmasını istiyorsanız; bir adım da siz atmalısınız.  Diplomasi, iyi kullanıldığında sonuç almak için en önemli argümandır. Ancak, diplomasi dilini kullanabilecek yetenek ve kabiliyette olunması da önemlidir.

Ali KOÇ’u kutluyorum

Bu arada Ali KOÇ  Fenerbahçe spor kulübünün yeni başkanı olmuştur kendisini canı  gönülden kutluyorum.  15 kişilik yönetim kuruluna  Samsunlu hemşehrimiz Mustafa Tankut Turnaoğlu’nu da dahil etmiştir. Özellikle,  İstanbul’daki Samsunluların  potansiyelini gücünü gördüğü ve de değerlendirdiği için sayın Ali KOÇ’a tekrar tekrar şukranlarımı sunuyorum.

Ne diyelim; 98 kişi içerisine bir Samsunlu koyamayan değerli dostlara örnek olsun. Artık geçen geçmiştir, biz önümüze geleceğe bakacağız. Ne kin tutarız ve ne de küsüp otururuz. Yine meydanlardayız, yine sahalardayız. Bu günden geleceğe hazırlanmak için hep beraber el birliği, gönül birliği ile çalışmaya devam…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar