loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İstanbul Samsunluları, tatlıya bağladı…

İstanbul Samsunluları örnek ve önder bir adım atarak herkesin özlediği;  görenlerin, duyanların gıpta ettiği bir tabloyu gerçekleştirdi.  İstanbul Samsunlularının zirvesi diye tabir edilen Konfederasyon ve federasyonların başkan ve yönetimlerinin de yer aldığı güzide bir topluluk,  İsdef( İstanbul Samsun Dernekleri Federasyonu) İstanbul-Esenyurt’taki merkezinde bir araya geldiler.

Bir anlamda, İstanbul Samsunlularının aksakallılarının bir araya geldiği toplantıya;  Samkon kurucu Genel Başkanı H. Kaya Aşçı ile Samkon Genel Başkanı Sezgin Gümüş birlikte katılarak,  güçlü ve yüksek bir perdeden  birlik, beraberlik mesajlarını verdiler.

Samsun Kardeşliği

Egolarını, siyasi görüşlerini ve her türlü kişisel farklılıklarını bir kenara bırakan bu güzel insanlar; Samsun ve Samsunluluk öznesinde, Samsun Kardeşliği’nde birleştiler.  Samsunluların her zaman, her yerde ;  Vatan, Millet, Devlet, Bayrak ve de Samsunspor’dan yana taraf olduklarını herkes bilir. İstanbul Samsunlularının, Samsun Kardeşliği ile pekiştirilen birlik ve beraberlik ile çok daha güçlü adımlar atıklarını herkes görecektir.

Yeri geldiğinde aslan kesilen ve yeri geldiğinde bir serçe misali naifleşen insanımız;  Samsun ve Samsunlular nezdinde vatanımıza, milletimize hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Bizler;  aynı zamanda Büyük Türk Milletinin mensubu olduğumuzu ve çalışmalarımızın nihayetinde Milletimizin, Devletimizin güçlü ve müreffeh kılınmasına hizmet etmek için olduğunu özellikle bilmekteyiz.

Mertlik, Yiğitlik bizim karımız…

Mertlik, yiğitlik her insanın karı değildir. Hele hele nefsini dizginlemek ve alçak gönüllülük çok zor bir iştir. Mesele, nerde ne olduğumuz değildir. Mesele, yediden yetmişe insanımızın gönüllerinde yer edebilmektir. Gönüllerde yer edebilmişsek ve canı gönülden bir “Allah (cc) razı olsun” denmişse… Ne mutlu bize…

Yeri geldiğinde aslan kesilsek te, yeri geldiğinde Yunus misali kapı eşiklerinde ayakların tozu olacak mütevaziliği göstermesini de biliriz.  Bir gün, zaten ayaklar altında toprak olmayacak mıyız? Öyleyse, böbürlenmenin ne anlamı var?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar