loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İstanbul Samsunluları’nda birlik ve kardeşlik…

Bir tüccar, müteahhit, fabrikatör, vb. ticaret erbabı kazanç elde etmek için çalışır. Sporcu, öğrenci, vb başarılı olmak için çalışır. Siyasetçi, diplomat sonuç almak için çalışır. STK’ların da temsil ettikleri kitlelerin nabzını tutmak, toplum ile yöneticiler arasında iletişim sağlamak gibi çok önemli görevleri vardır.

Bunun için öncelikle güç olmak lazımdır. Güç olmak için de birlik olmak şarttır. Kendi içerisinde birliğini beraberliğini sağlayamamış STK’ların muhatap alınmadığını çok defa gördük ve görmeye devam ediyoruz.

Yeni yılda, yeni bir başlangıç

Birlik beraberlik konusunda en açı tecrübeyi maalesef biz Samsunlular yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz. Matematiğe vurduğumuz zaman sayımız, ağırlığımız fazla; ama neticeye geldiğimizde sıfır çekiyoruz. İşte İstanbul’daki durum… Çok defa anlattık. Bir araya gelip samimi ve güçlü bir birlik sağlayamadığımız müddetçe de sonuç hep hüsran olacaktır.

2020 yılının yeni bir başlangıç olacağına inanıyorum. Samkon ve Genel Başkanımız Sezgin Gümüş bu konuda güzel bir başlangıç yaptı. Ben arkasının da geleceğini düşünüyorum. Çünkü, akıllı insanlar yaptığı işin sonucunda bir fayda çıkarmasını bilenlerdir. Kimseye faydası olmayan; egoist, desinler,  birilerine hiza verme, bakın ben ne büyük bir adamım(!) gibisinden cahilce yaklaşımlar artık herkesi bıktırdı.

Kanaat önderleri, duayenler, aksakallar…

Herkes birlik istiyor. Birlik yoksa artık biz de yokuz, sesleri yükseliyor. “Aksakallılar” görevlerini yapsınlar diyorlar. Artık, bu yükselen beklentinin mutlaka ve mutlaka bir karşılık bulması kaçınılmaz olmuştur. İstanbul Samsunluları içerisinde; kanaat önderi, duayen ve nihayet “Aksakal” konumuna gelmiş o güzide insanların kucaklaşması ile Samsunlular büyük bir sevinçle yeniden kucaklaşacaktır ki, İstanbul Samsunlularını bu sevinçten mahrum bırakmayacaklardır. 

Bu arada Ladikliler Dernek Başkanımız Fatih Zeybek; 11 Ocak Cumartesi 18.00-23.00’da Büyükçekmece Orkide Davet Salonunda, geleneksel Kaz Tiridi(serit) proğramı ile bütün Samsunluları “muhabbet ve kardeşliğe” davet ediyor. 2020 yılı birlik ve kardeşlik etkinlikleri devam ediyor. Birliğimiz ve kardeşliğimiz daha da pekişecek ve İstanbul’da, ardından da her yerde gücümüze güç katacağız.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar