loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İstanbul Samsunluları’ndan Azerbaycan’a anlamlı destek…

İsdef-İstanbul Samsun Dernekler Federasyonu ”İki Devlet Bir Millet Azerbaycan yalnız değildir” konvoyu düzenleyerek yapacağı basın açıklamasıyla, gönül desteğini bütün dünyaya haykırmaya hazırlanıyor. 11 Ekim Pazar günü İstanbul-Esenyurt, Akçaburgaz Mahallesi(Samsun Canikliler Derneği önünden)saat 13.30’da hareketle, 15.30’da İsdef Genel Merkezi’nde basın açıklaması yapılacaktır.

İsdef ve İstanbul Samsunluları…

İsdef’i, anlamlı ve en azından bir ses vermek adına attığı bu ulvi adım için kutluyor ve de bütün STK’lara örnek olmasını diliyoruz. Bu adımı; Anlı şanlı, sayıları saymakla bitmeyen STK’lar, son dönemde adeta ölü uykusuna yatmışken; her şeye rağmen nelerin ve nasıl yapılabileceğini göstermesi açısından da öncü, örnek, her türlü takdirin üzerinde bir adım olarak görüyoruz.  

İsdef, adının başına İstanbul’u alarak, olması gerektiği gibi,  hedefini İstanbul olarak belirlemiş ve bu yönde de çalışmalarına etkili bir şekilde devam etmektedir. Özellikle benim üzerinde durduğum, İstanbul Samsunluları düsturuna uygun olarak, kurucu başkan Fikret Bıyık ve kurucular tarafından İsdef isminin kullanılması çok yerinde bir adım olmuştur. İsdef Genel Başkanı Erol Türkoğlu ve ekibini fevkalade uyumlu hareket ederek isabetli kararlara imza attıklarını da büyük bir memnuniyetle izliyoruz.

İstanbul’a kök salan örnek çalışmalar…

Erol Türkoğlu ve ekibinin, bölgede bütün ilçeleri kapsayan belediye başkanları, parti ilçe başkanları ve muhtarları ziyaret edip tanıtım ve de proje odaklı etkinlik çalışmaları yürüttüklerini takdirle takip ediyoruz. İsdef, adına yakışır bir şekilde, İstanbul’a kök salan çalışmaları ile örnek olmaya devam ediyor. Proje odaklı, bu etkili çalışmalar devam ettikçe, gelecekte İstanbul’da çok daha güzel hizmetlere imza atılacağı bir gerçektir.

İsdef’in Genel Merkezi’nin bulunduğu İstanbul-Esenyurt, İstanbul’un en kalabalık ilçesi olduğu gibi Samsunlu hemşehrilerimizin de en çok yaşadığı yerdir. Yine Esenyurt ile birlikte aynı bölgede yer alan Küçükçekmece ve Bağcılar ilçelerinde yüz binin üzerinde Samsunlu hemşehrimiz yaşamaktadır. Hemşehrilerimizin bu yoğunluğundan oluşacak sinerji ile bir çok projenin hayata geçirilmesi için de İsdef, inisiyatif almak durumundadır.

19 Mayıs ruhu ile

“İki Devlet Bir Millet Azerbaycan yalnız değildir” diyen İsdef yönetimi, Azerbaycan’a gönül desteğini ortaya koyarken, daha fazlasıyla da  cephedeki askere moral destek olmak istiyor. Bu çerçevede, İstanbul’daki bütün Samsunluların ve de gönlünde Azerbaycan sevgisi olan bütün İstanbulluların,  bu etkinliğe katılımı ile güç vermeleri, bir noktada cepheye destek olacaktır.  

Karabağ’dan gelen güzel haberleri sevinçle, heyecanla karşılayan İstanbul Samsunluları; 19 Mayıs ruhu ile Azerbaycan’a olan desteklerini, her platformda yüksek sesle ifade ediyorlar. Karabağ’ın bir an evvel işgalden kurtulmasını, azad edilmesini sabırsızlıkla bekliyorlar…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar