loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İstanbul’da Büyük Samsun Buluşması; Muhteşemdi

SAMKON ve SAYSİAD’ın ortaklaşa düzenlediği, İstanbul’daki Samsun 100.yıl buluşmasında, bir iftihar tablosu yaşanmıştır.  Bu Muhteşem buluşmada;Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN,Binali Yıldırım, Cahit Turhan, Fatma Betül Sayan Kaya, Çiğdem Karaaslan, Hamza Yerlikaya, Kürşad Tüzmen, Egemen Bağış, Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, çok sayıda bürokratlarımız ile bu büyük buluşmaya;  İstanbul’un dört bir köşesinden,Samsun’dan,Ankara’dan, Bilecik’ten, Trakya’dan otobüslerle gelip katılarak sözde değil özde Samsun’lu olduğunu gösteren kadirşinas hemşehrilerimiz fevkalade güzel mesajlar vermişlerdir.

Coşkulu ve kıpır kıpır, son derece etkili bir kalabalığın doldurduğu Sinan Erdem Spor Salonu’nda, 16 Mart 2019 akşamı; Samsunlular Cumhurbaşkanımızı ağırlayarak tarihe çok önemli not düşmüş ve silinmeyecek bir iz bırakmışlardır. Gerek katılan protokol, gerek tribünleri dolduran Samsunlular ve gerekse Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, son derece keyifli ve memnun olduklarını davranış ve tavırları ve de konuşmaları ile net bir biçimde yansıtmışlardır.

  • Hafta boyunca İstanbul’un ana arterlerinde boy boy Büyük Samsun Buluşmasının afişleri asılmıştır.
  • Televizyon kanallarında bu etkinliğin tanıtım reklamları yayımlanmıştır.
  • Samsunlular 19 Mayıs 1919’un 100. Yılında Cumhurbaşkanımız ile İstanbul’da buluşmuştur ve Samsunluların Cumhurbaşkanımız ile İstanbul’daki ilk buluşması gerçekleşmiştir.
  • Sezgin Gümüş ve Ayşe Üstündağ Taşdelen konuşmalarında çok güzel konulara değinmiş ve Samsunluların beklentilerini güçlü bir şekilde ifade etmişlerdir.
  • Orhan Gencebay, hemşehrilerimiz ile kucaklaşmış ve çok anlamlı bir konuşma yaparak yeni besteleyeceği güfteyi paylaşmıştır.
  • Cumhurbaşkanımız; Samkon ve Saysiad’ı belirterek, Samsunluları taktir eden çok güzel ifadeler kullanmıştır.
  • Özel bir tablo ve kispetten oluşan hediye takdimi yapılırken; Orhan Gencabay, Sezgin Gümüş, Ayşe Üstündağ Taşdelen ve Metin Şenel tarafından Samsunluların beklentileri bir defa daha birebir sayın Cumhurbaşkanımıza iletilmiştir. Bu isteklerden birisi sayın Cumhurbaşkanımızın Vezirköprü-Kunduz güreşlerine katılım daveti olup diğer talepleri zaman içerisinde gerçekleştikçe göreceğiz.

Bunun dışında saymakla bitiremeyeceğimiz daha birçok güzelliği, fevkaladeliği bizlere yaşatan Samsun’un iki önemli markası Samkon ve Saysiad nezdinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Samkon ve Saysiad’ın Samsunluların birer Markası olmasının yanı sıra Samsunlular, iki lider ismi daha  Türkiye gündemine taşımışlardır. Samkon Genel Başkanı Sezgin Gümüş ve Saysiad Başkanı Ayşe Üstündağ Taşdelen…

Bu arada bu kadar güzellikten,mükemmellikten nasibini alamayan ve egosuna yenilip oraya gelmeyen başkanlar lütfen durumlarını gözden geçirsinler. Samsunlulara daha fazla yük olmasınlar. Bazı zavallılar da var ki, onlar vekilde olsa, dalkavukları da olsa telefon açarak, paylaşımlar yaparak bu büyük buluşmada yer alınmamasını söyleyenlere ise söyleyecek hiçbir sözümüz yoktur. Hani, diyor ya “Her söze verecek cevabımız vardır, ama önce söze bakarız söz mü diye, sonra adama bakarız adam mı diye…”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar