loading...
Samsun
DOLAR9.2891
EURO10.7885
ALTIN526.06
N. ALPER CABBAR

N. ALPER CABBAR

Mail: alpercabbar55@gmail.com

Kapanan rakiplerden dert yanarken...

Samsunspor'un ilk iki haftada aldığı 6 puanı Ankara'da perçinleştirmesini bekliyorduk. 7 puanla değil de 9 puanla liderlik koltuğunda olmasını isterdik...

Rakip çok koşan bir ekip ve bizi çok iyi analiz etmişlerdi. Kubilay neredeyse 90 dakika sahada yoktu, kendi becerileriyle birşeyler yapmaya çalışsa da pek izin vermediler.

Rakip doğru hamlelerle bizim orta sahamız özellikle ikinci yarıda kilitlediler.

İlk devrede bizi skora taşıyan Ahmethan ve Guido Koçer kanatlarda iyi çalışması ve pozisyon üretmesiydi. İki haftada görmediğimiz kanat organizasyonları dün vardı.

Goller de kanatlardan içeriye kesilen iki güzel ortayla geldi. Özellikle Bahattin'in topu cezaalanı içinde çok sakin şekilde stoplaması ve vücut hareketiyle sağ köşeye topu bırakması akıl doluydu...

Bahattin, bu takımda ilk 11'de olmayı kesinlikle hakediyor.

Beraberlik golü sonrası keyif veren saldıran bir takım vardı ve bu neticeye de yansıdı ilk devrede...

İkinci yarıda maalesef sahada yoktuk.

Penaltı tartışılır ama Yalçın'ın yaptığı hata da affedilmezdi... Çok acemice oldu, yakışmadı...

Defans hattı dün arkaya atılan toplarda çok kötüydü ve ilk golde aynı şekilde geldi. Örneğin Samed, kaç defa topla buluştu?

İkinci golle beraber ne kadar rakibe baskı kurmaya çalışsak da kazanma arzusunda olan bir takım oyununu sahaya yansıtamadık.

Zamanında gelmeyen hamleler, tutmadı... Ramazan'la Atabey oyuna girdi ama sadece tabela da değişiklik yazdı. Kulübeden "kazanmamız gerekiyor" enerjisini sahaya yansıtamadılar.

Erken mi bilemiyorum ama bazı oyuncularda ısrarcı olmamak lazım...

Kapanan takımlardan dert yanarken, bize karşı açık oynayan ilk rakipte de başımıza neler gelebiliyormuş iyi analiz etmemiz lazım.

Örneğin defans arkasına atılan toplar ve Kubilay'ın rakip tarafından baskı altında olması....

Kaçan 2 puan bizi şampiyonluk yolunda yaraladı ama sezon başından beri diyorum.

Takım yeni yeni ritim yakalayacak, zamana ihtiyaç var. Dilerdik ki Manisa maçına kadar kayıpsız gidelim ama olmadı. Olsun. Güvenmeliyiz inanmalıyız. Ders çıkarmalıyız hatalarımızdan.

Futbolcu ve teknik ekip bunu başarabilecek inançta ve güçte...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar