loading...
Samsun
DOLAR8.6609
EURO10.1696
ALTIN494.30
MEHMET AKSOY

MEHMET AKSOY

Mail: ucuncuboyutmehmetaksoy@gmail.com

‘KILÇIK OLUP BOĞAZLARINA TAKILMA ZAMANIDIR’

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü ve yazarı Ali Karahasanoğlu, orman yangınlarının söndürülememesini ve aksaklıkları eleştiren ‘Ülkem yanıyor ben kendimi çok aciz hissediyorum’ diyen Prof. Üstün Dökmen’e Yaptığınız sırf kılçıklıktır. Bilmiyorsan, aciz isen, sus otur’ dedi.

Ne siyasiler ne STK’lar ne de medya bazında hiçbir engelle karşılaşmadan Türkiye’nin kaynaklarını kılçıksız, löp et gibi tüketenler kılçığa bile tahammül edemiyor, vatandaşın ‘olay’ değil; yenilip, yutulan kolay lokma olmasını istiyorlar.

Devlet malının talan edilmemesi için sadece Üstün Hoca değil; vatansever herkes ‘kılçık’ olup, devleti hortumlayanların, bu ülkenin eğitimli gençlerini işsiz, aşsız bırakarak yurt dışına gitmeye zorlayanların, ormanlarımızı yakanların, yakılmasına göz yumanların, sığınmacı istilasına çanak tutanların kısacası milli güvenliğimizi, geleceğimizi, istikbalimizi, istiklalimizi tehlikeye sokanların boğazına takılmalıdır.

 ‘Löp et’ olmayın, ‘kılçık’ olun ki doyuncaya, tıksırıncaya, çatlayıncaya kadar  ne varsa yemesinler.. Bire 5,10,100 kat ihale, 5-10 yerden maaş alsalar da doymayacaklar. Tek çare; ‘kılçık’ olup boğazlarına takılmak; uyuyanları ağır; ölüm uykusundan uyandırıp, malına, mülküne, vatanına, çocuklarına sahip çıkmasını sağlamaktır.

 ‘Bu ülkenin Kızılderilileriyiz, tüysüz yetimin hakkını almaya geliyoruz’ diyerek, Tüysüz yetimin hakkını alacağız’ dediler, şeriata uydurarak kendilerine aldılar! Devlet malına, kamu kaynaklarına çökenler, siz her gün biraz daha fakirleşirken,  semirdi ve kırmızı derili oldular. ‘Devlet malı deniz, yiyen domuz’ özlü sözünü, ‘yemeyen domuz’a çevirdiler. Kolay yutulmamak için, şimdi kılçık olma zamanıdır.

YANGINLAR KİBRİTLE Mİ ÇIKIRILDI?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 13 Temmuz'da ‘24 saat gözetliyoruz. Çakmak çaksa haberimiz oluyor.  Duman çıkınca hemen oradayız. Alev parlamadan gidip müdahale ediyoruz. İnanılmaz başarılıyız. 77 orman gözetleme kulesi var. Anında itfaiye, helikopter ne gerekliyse gönderiyoruz’ demişti. Bakanın bu kadar geniş alanlarda çıkan yangınlardan haberinin olmaması, yangınların çakmakla değil; kibritle çıkarıldığını gösteriyor. Soruşturmanın bu yönde yapılması faillere ulaşılmasını kolaylaştırabilir. Böyle bakana böyle görüntü, böyle müdür.

 

‘HAVA GÜCÜMÜZ İYİ;

DIŞ YARDIMI DA GERİ ÇEVİREMEYİZ’

Orman Gen Müd Yrd Mustafa Özkaya, orman yangınlarıyla mücadelede yabancı ülkelerden gelen hava destekli yardımlar için, ‘Bizim hakikaten hava gücümüz iyi ama bu tür destek vermek isteyen ülkeleri de kıramıyoruz. Bu yardım taleplerini geri çevirmek diplomatik olarak da doğru değil’ açıklamasını yaptı. ‘Allah (cc)’ ım aklıma mukayyet ol’ demeyin, çünkü Özkaya sizin aklınızla alay ediyor, aklınızın olmadığını düşünüyor.

Var olduğu iddia edilen yeterli hava gücü halen devam eden yangınlarda kullanmayarak neden hem bu kadar mal ve can kaybına göz yumuldu hem de ‘Ay’a giden Türkiye’ yangına yaya gitmek zorunda bırakıldı ve dünyaya aciz gösterildi?

 Görevin yerine getirilmediğine dair kendisiyle ilgili   ‘suç duyurusu’ değil mi yaptığı açıklama? Savcılar görevi ihmalden neden hemen harekete geçmiyor? Sözü söyleyene kadar söyleyen söze hakimdir. Söyledikten sonra söz söyleyene hakim olur. Hayvanı yuları insanı sözü bağlar.

Dünyada kendi gıdasını kendi üreten hatta ihraç eden 7 ülkeden biriydik, şimdi her şeyi hem de sağlıksız üretilen veya imal edilen her şeyi ithal ediyoruz, yapılacak ilk şey Bakanı azletmek olmalı

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar