loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

KOYUN SÜRÜSÜ!

Ferrari, ambulans helikopter, ezan yerel ve yaygın medyada yayımlanan haberlerle Samsun’u Türkiye gündemine taşıdı.

Koyun sürüsü ise sadece Türkiye gündemi ile kalmadı, Reuters de dünya medyasına servis etti.

Koyun sürüsü yabancı basın organlarında da yayımlandı.

TheGuardin, NBC News World ilk göze çarpanlar oldu.

Sokağa çıkma yasağı uygulamasını olduğu gün, saat 03.00 sularında Atakum İsmet İnönü Bulvarı’nda görüntülenen yüzlerce koyun sürüsünü dünya ülkeleri, “Koranavirüs kilitlenmesi sırasında büyük koyun sürüsü sokağa taşar” şeklinde servis eden haberle izledi.

Ferrari konusunu biliyorsunuz.

Üzerine kayıtlı Ferrari marka otomobil bulunan bir kişi, hiçbir geliri olmayan kişilere devletin verdiği 1000 lirayı alabilmek için eskiden bizim dönemimizde “Fak-Fuk-Fon” denilen İlkadım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurmuştu.

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye genelinden örnek vererek “Ferrari sahibi olup müracaat edenler oldu. Audi’si, Mercedes’i olan, üzerinde mülkiyet görünenlerden müracaat edenler oldu” demişti.

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde, kalp krizi geçiren hasta için havalanan ambulans helikopterin, arazi sahibi bir kadın tarafından buğday ekili arazisine inmesine izin verilmemişti.

Ambulans helikopter geri dönmek zorunda kalmış, sağlık ekipleri hastayı kayıkla barajın karşısına geçirerek, ambulansla Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne götürmüşlerdi.

Ambulansın inmesine izin vermeyen kadına da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği gerekçesiyle 3 bin 180 lira para cezası uygulanmıştı.

Samsun’un İlkadım ilçesinde ise iftara bir saat kala Büyük Camiden merkezi sistemle okunmaya başlayan akşam ezanı şaşkınlık yaratmış, ezanın tamamlanmasıyla birlikte “Sevgili vatandaşlarımız ezana bir saate yakın bir süre var. Oruçlarınızı açmayın” uyarısı yapılmıştı.

Ezanı okuyan müezzin hakkında soruşturma başlatılmıştı.

İşte bunlar Samsun’u yerli ve yabancı medyaya taşıyan konulardan bazıları oldu.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar