loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

MHP KARADENİZ’DE ‘VEKİLSİZ’ GİBİ

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karadeniz Bölgesi’nden iki ilde (Samsun-Ordu) iki milletvekilini (Erhan Usta-Cemal Enginyurt) parlamentoya taşıdı.

Bunlardan Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP Grup Başkanvekili olarak üstlendiği görevini sürdürürken hakkında yürütülen disiplin soruşturması kapsamında Merkez Disiplin Kurulu tarafından alınan kararla 19 Ocak 2019 tarihinde partisinden ihraç edildi.

Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP Grup Başkanvekili olduğu dönemde İYİ Parti’nin “Emeklilikte Yaşa Takılanlar” teklifinin Meclis gündemine alınması teklifine destek vermişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kararıyla Grup Başkanvekilliğinden alınan Usta, “Cumhur İttifakı’nın varlığı ve devamını zedeleyici beyan ve açıklamaları” nedeniyle parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir.

Erhan Usta o ihraç edildiği tarihten bu yana Bağımsız Samsun Milletvekili.

Hatta 2019 yılı Mary ayında yapılan yerel yönetim seçimlerinde de Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız aday olmuştu.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise MHP Grup Başkanvekili olmamasına karşın, yaptığı tüm açıklamaları ve sosyal medya hesaplarındaki paylaşımları ile adeta bu görevi yürüten bir milletvekili olarak her gün yazılı, görüntülü ve sözlü medyada yer alıyordu.

MHP’nin “gizli” grup sözcüsü gibi açıklamalar yapıyordu.

Ta ki Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Ordu’ya gelene kadar!

MHP’li Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin fındık rekoltesini yüksek açıklamasına tepkisinin ardından kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Fındık üreticisinin hakkını savunmak, vatanı savunmak gibidir. Fındıkta oynanan oyunlara karşı durmanın bedeli ağırda olsa; bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin tavizi olmaz. MHP, vazgeçilmez sevdamdır.” dedi.

Enginyurt, “Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? Ak Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhalefet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur ittifakından başka bir şey söylemiyoruz” diye konuşmuştu.

Enginyurt son tepkisi şöyle oldu:

“Beni ihraç edemezsiniz, ben gereğini yaparım.”

Erhan Usta Emeklilikte Yaşa Takılanlara destek verdiği için MHP’den “gitti.”

Cemal Enginyurt’ta fındık üreticilerinin haklarını savunduğu için MHP’den “gitti gibi.”

Merkez Disiplin Kurulu Cemal Enginyurt’u da ihraç ederse, ya da ihraçtan önce istifa ederse hem Karadeniz’de vekilsiz kalacak.

Hem de MHP resmi olmayan “sözcü”’den yoksun olacak!

Yazılı, sözlü, görüntülü basın ile sosyal medya, Cemal Enginyurt’u çok arayacak.

Bu arada Orduluların tepkisi nasıl olacak?

Enginyurt ihraç edilirse ilk yapılacak genel seçimlere nasıl yansıyacak?

Bunları zaman gösterecek!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar