loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Muhtar Olamazdı, Başkan Oldu

21 nisan 1998 tarihinde sonuçlanan dava gereği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Kasım 1998 Cuma  günü karar tebliğ edilerek (Kendileri izinli olduğu için tebliğ eşi Emine hanıma yapılmıştı) görevden alınmıştı.

Reuters Haber Ajansı Soruyor

Aynı gün, bölgede bulunan işyerimizden, öğlen arası için Beyoğlu-Galatasaray, İstiklal Caddesi’ne çıktığımızda; Reuters Haber Ajansı kamerası ile karşı karşıya geldik ve mikrofonu uzatan spiker: “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan belediye başkanlığı görevinden alındı,  konu hakkında görüşlerinizi alabilir miyiz? Sorusunu tarafıma yöneltti.

“Halkın teveccüh göstererek seçtiği bir belediye başkanını siz halka rağmen haksız bir dayatma ile görevden alırsanız yarın halk onu başbakanlığa ve hatta cumhurbaşkanlığına taşır ki, ben taşıyacağına da eminim” cevabını vermiştim.

Halkın Teveccühü Galip Geliyor

Bugün gelinen sonuç, bence 21 nisan 1998 tarihinde verilen karar ile başlamıştı. Recep Tayyip Erdoğan’da; geleceğe yönelik bir potansiyel görüldüğü için önü kesilmek istenmiş, muhtar dahi olamaması için kurgu yapılmış ve etkin bir şekilde harekete geçilmişti.

Ancak; azim, kararlılık ve milletin gösterdiği teveccüh; dar kafalı, halkın teveccüh ve değerlerinden uzak, kendilerini sahip olarak görenlere her zaman olduğu gibi galip gelmiştir.

Halkın Değer ve İnançlarına Saygılı Olmak

Her şeyden önce;

Halkın değerlerine saygılı olmak,

Halkın inançlarına saygılı olmak,

Halkın değer ve inançlarının destekleyici gücü esas alınarak çözüm ve projeler devreye almak,

Herkese dokunacak sosyal projeler, toplumu geleceğe taşıyacak büyük simgesel projeler yanı sıra sağlık, eğitim, asayiş gibi hassas konulara neşter vurmak, iktidar talep edenler için olmazsa olmazlar olarak ortaya çıkmaktadır. 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar