loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Mustafa Hacıoğlu, İstanbul Samsunlularının Meşalesini yükseltmek için…

İstanbul Badef (Bafra Dernekler Federasyonu) Genel Başkanı Mustafa Hacıoğlu; İstanbul’a ayak basar basmaz Samsun STK’ları ile tanışmış ve yer almış bir kişi. İstanbul’da Gülhane’de yaptığımız ilk Büyük Samsun Buluşması’nda, Bafra’nın yetiştirdiği İstanbul’daki önder isimlerden birisi olan Aydın Dursun’un hazırladığı, folklor ekibinde görev alarak yöresel oyunlarımızı sergilemişti.

Mustafa Coşkun başkanlığında kurulan, İstanbul-Bayrampaşa Bafralılar Derneği kurucuları arasında yer almış ve dernek açılışını büyük bir kalabalıkla, merhum Samsun-Bafra Belediye Başkanımız Hasan Aslan bey ile birlikte yapmıştık. Mustafa Hacıoğlu, İstanbul’a gelişinden bu yana, STK çalışmalarını da işinin, yaşamının ayrılmaz bir parçası olarak görmekte ve de bu işi başarıyla yürütmektedir.

1968 yılında Samsun-Bafra doğumlu olup lise tahsilini tamamladıktan sonra 1997 yılında İstanbul’a göç etmiştir. Evli ve üç çocuk babası olan Mustafa Hacıoğlu ticaretle uğraşmaktadır.

1997 yılında Gülhane’de gerçekleştirdiğimiz ilk Büyük Samsun Buluşması’nda folklor ekibinde yer alarak STK çalışmalarına ilk adımını atmıştır. Mustafa Hacıoğlu’nda,  Gülhane’de başlayan STK aşısı tutmuş ve kıvılcımlar çakarak devam etmiştir. İstanbul-Bayrampaşa Bafralılar Derneği ve İstanbul-Bafraspor kurucu üyeliği ve yönetim kurullarında görev almıştır. Bilahare Bayrampaşa- Bafralılar Derneği dönem başkanlığı ve Samkon (Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu) kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur. Devam eden süreçte çeşitli sosyal ve kültürel anlamda çalışmalar yaparak hizmet vermeye devam etmiş/etmektedir.

Mustafa Hacıoğlu Badef (Bafra Dernekler Federasyonu) ile ilgili kuruluş çalışmaları ve sonrasını şöyle anlatıyor; “Samsun’umuzun  güzide ilçelerinden olan Bafra’mızı temsil aşamasında, İstanbul’da faaliyet gösteren derneklerimizin sayıları artması sebebiyle 2015 yılında BADEF- Bafra Dernekler Federasyonu’nu 5 derneğimizle  kurduk ve kurucu başkanlığı üstlendim ve halen başkanlığa devam ediyorum. Şu anda 14 dernek ve İstanbul Bafraspor kulübümüz (İstanbul’da Samsunluların bayrağını taşıyan tek spor kulübü olma özelliğini taşımaktadır.) ile birlikte güç birliği yaparak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  

Sosyal ve kültürel anlamda, Federasyonumuz Bafra’daki tüm resmi kurumlarla beraber istişareler içerisinde olup, çalışmalarımızda imkanları azami ölçüde kullanıyoruz.  Gerek Badef yönetim kurulu, gerek İstanbul Bafraspor kulübü yönetimi ve gerekse tüm bağlı dernek başkanları ile 24 saat istişare halinde olup tüm hemşerilerimizin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz.  Samsun meşalesini yakmak ve İstanbul’da en yükseklere çıkarabilmek için yıllardır durmadan, yorulmadan çalışıyoruz. Bu anlamda, hep beraber olduk ve hemşerilerimize çok keyifli güzel günler yaşattık ve bundan bizlerde çok memnun olduk, keyif aldık. Bu beraberlik ve çalışmaların büyüyerek devam etmesini yüce Allah’tan (cc) diliyorum.”

Çocuklar Üşümesin Projesi…

Korana virüs sonrası; BADEF toplantılarımızı, başkanlar ve yönetim kurullarımızla sosyal medyadan görüntülü olarak yapıyoruz. Bizlere destek veren tüm hayırsever hemşerilerimize, dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bizi izlemeye devam etmelerini özellikle belirtmek istiyorum.”Badef, İstanbul’da  Büyük Bafra Buluşmalarıyla hemşerileri buluştururken; iftar yemekleri,  ihtiyaç sahiplerine yardımlar, öğrencilere burs, ramazan kumanyaları dağıtımı gerçekleştirmektedir. Çocuklar Üşümesin projesi kapsamında, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile 1500 çocuğumuz giydirilmiş ve temin edilen bir ambulans ile 14 adet hasta yatağı Bafra Belediyesine teslim edilmiş tir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar