loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

NELER OLUYOR?

Samsun’da “büyükşehir” statüsünde olduğu için olsa gerek gündem o kadar çabuk değişiyor ki; takip etmekte zorlanılıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Hasan İpek Samsun’un Canik ilçesinde yıkılan 58 yıllık cezaevinin Maliye Hazinesine ait 4 parselden 2’sinin Canik Belediyesi tarafından satılmasına, 1 parsel için de kat karşılığı inşaat için encümene yetki verilmesini mercek altına alıyor.

Basına da servis ettiği belgelere dayanarak, “Eski cezaevinin yeri Maliye Hazinesi tarafından değerinin çok altında Canik Belediyesi’ne aktarılmıştır. Canik Belediyesi de buraları daha yüksek bir fiyata satarak belediyenin borçlarını ödemeye çalışmaktadır” diyor.

Yanıtı yetkililere düşüyor!

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan da Kelkit Çayı’ndan Yeşilırmak’a akacak olan siyanürün Samsun’un içme suyunu sağlayan Çakmak Barajı’na karışacağını iddia ediyor.

Atila Tekcan, Tokat’ın Erbaa ilçesinde çalışan Verusa Holding’in maden sahasında altın rezervi bulmasının ardından holdingin Galata Altın İşletmeleri A.Ş. adında bir şirket kurarak bölgedeki bakır sahasında daha kapsamlı inceleme yaparak jeofizik ve jeoloji çalışmalarını takiben sondaj faaliyetlerine başlayacağını söylüyor.

Şirketin yakın zamanda siyanürle altın arama çalışmalarının başlamasıyla Kelkit Çayı’ndan Yeşilırmak’a siyanür akacağını ve bu siyanürün de Samsun içme suyunu sağlayan Çakmak Barajı’na ulaşacağına dikkat çekiyor.

Geliyorum diyen bir tehlikenin mesajını veriyor.

Son 1.5 yıldan bu yana fiyatıyla, yapılan zamlarıyla gündemden hiç düşmeyen ve “kirli ve bulanık” aktığı basına yansıyan “içme suyu” ile ilgili bu kez ortaya atılan yeni tehlike için önlem almak da yetkililere kalıyor!

Samsun gündemine “bomba” gibi düşen bir haber de gözlerin tekrar Büyükşehir’e çevrilmesine yol açıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K., çıkarıldığı mahkemece rüşvet iddiasıyla tutuklanıyor.

Mustafa Demir'in Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde Mali Hizmetler Daire Başkan Vekilliği görevine getirilen B.K.’nin, işadamından rüşvet istediği iddia ediliyor.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Organize İşler ve Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri takibe alıyor.

Tutuklanan B.K., Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in göreve başladığı zaman kurduğu “A Takımı”na atadığı daire başkanları arasında yer alıyor.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar