loading...
Samsun
DOLAR8.658
EURO10.1795
ALTIN488.66
ORÇUN DEMİRSOY

ORÇUN DEMİRSOY

Mail: orcundemirsoy@gmail.com

Olacak Galiba…

Ben bu haftaki köşe yazımı kaleme alırken Samsunspor Barış Başdaş'ı kadrosuna kattığını sosyal medyadan resmi olarak taraftarlarına an itibariyle duyurdu.
Gelecek mi?  Geliyor mu? derken bu futbolcunun alınması çok güzel ve isabetli bir transfer oldu. Emeği geçenleri tebrik ediyorum.
Barış Başdaş'ın takıma artı pozitif enerji getireceği aşikar, takımı toplayacak ateşleyecek bir futbolcu profili. Takip edenler bilir…
Böylelikle geçen sezon yaşadığımız eksikliği bir futbolcu kardeşimizle daha kapatıyoruz.
Yapılan transferlerin bir kısmını eleştirmiştim bir önceki yazımda. Yine arkasındayım maalesef... 
Ama isabetli ve yerinde transferleri de ayakta alkışlıyorum.
Keşke bütün transferler nokta atışı olabilse fakat olmuyor işte! İstiyoruz ki Samsunsporun tek kuruşu zayi olmasın.
Tek temennimiz budur.
Başkanın yaptığı harcamaların , emeklerinin karşılığını  alması bizleri ve taraflı tarafsız bu şehre ve tek lokomatifi Samsunspor sempatisi taşıyan herkesi mutlu edecektir.
Gelelim Merak edilen yabancı oyuncuların durumuna;
Brice Dja Djedje kaliteli ve ahlaklı bir oyuncu olmasına karşın maalesef bazı sebeplerden dolayı  artık aramızda olacağını sanmıyorum.  Djedje hakkında o kadar söylenti var ki en doğrusunu kendisi ve yönetim biliyor.
Kendisini beğenen biri olarak üzülsemde, Samsunspor'un menfaatleri herkesin ve herşeyin üzerindedir. Her iki tarafada hayırlısı olmasını temenni ediyorum.
Öte yandan kamp sürecinde kalıp kalmayacağının kararını vereceğini söyleyen Mehmet Altıparmak Ange-Freddy Plumain’den sanırım istediği verimi alamadı ki onunla da yollar ayrılacak. Bu kararı yerinde ve son derece isabetli buluyorum.
Djedje ile iyi bir ikili olacaklarını düşündüğüm Hasan Kılıç’a şimdiden sabırlar diliyorum. Umarım Saviçeviç Hasanı tamamlayabilir(?)
Geriye iyi bir Santrofor ve Sağ açık kaldı. Umarım bu bölgelere  Barış Başdaş ayarında kaliteli ayaklar transfer edilir.
Bu iki bölgeye yapılacak nokta transferler takımı hazır hale getirebilir. Hedefe oynayacak bir Samsunspor bunu gözden kaçırmamalı!
Ahmethan forvet hattında Tomane ile düşünülüyorsa bu bir kumar olur. Bu risklere girilmemesi gerektiğini düşünüyorum.
Kadro şişkinliği herkesin malumu biliyorsunuz. Bir çok transferler yapıldı, alt yapıdan A takıma çıkan değerlerimiz oldu. Tüm bu çocuklar bir sezonu boş geçmemeli ve başka takımlarda değerlendirilip kendilerini geliştirmelidirler.
Özellikle Ali kılıç ve Yunus Emre Samsunspor'un yıldızları olmaya aday çocuklar. Onlar için bir plan ve program düşünülmelidir.
Ercan için ne düşünülüyor kestiremiyorum. Kalırsa verilen görevi yerine getirecektir. Alternatif olsa da olmasa da! Gidersede kiralık gitmelidir ama Samsunspor'un çocuğudur, kıymetlidir, küstürülmemelidir!!!
Enes için bişey diyemiyorum o da bizim çocuğumuz ama bir türlü kendini bulamadı. Çok çalışması gerek zira vakti geldi geçiyor!
Yaklaşmakta olan sezon öncesi yapılan hazırlık maçları sonuç olarak güzel fakat ölçü değildir.
Ligin havası farklı olur.  Gerçek Samsunspor’u lig başladığında göreceğiz!  Çetin bir sezon bizleri bekliyor…
Onlarca yıl çekilen süper lig hasreti onca eziyetlerin emeklerin bu sene son bulması temennisiyle. 
Hasretini yaşadığımız şampiyonluğun gelmesi ümidiyle…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar