loading...
Samsun
DOLAR8.754
EURO10.3892
ALTIN496.61
ENDER GÜR

ENDER GÜR

Mail: endergur55@hotmail.com

ÖZÜR DEĞİL İSTİFA BEKLİYORUZ 

6 Mayıs 2021 tarihinde katıldığı bir canlı yayında Merkez Bankası'nın enflasyon kararını yorumlayan Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Ferman'ın özel gereksinimli çocukları ve ailelerini aşağılayıcı sözleri tam bir skandal niteliğindedir.
Enflasyon özürlü çocuk gibidir,ifadelerini kullanan rektör bozuntusu “engelli“ ya da 
“özel gereksinimli”ifadesini kullanma nezaketini bile göstermiyor.Peki profesör bozuntusu bu çocuklara özürlü diyorsun ya bu özrü yani kabahati işleyen kim?
Aile özürlü çocuğu sayesinde çocuk parası alıyor,indirimli kart alıyor,faydalanıyor gibi ifadeler kullanan bu zat engelli kişileri birey olarak bile kabul etmeyen ve engellileri yardıma muhtaç, hiyerarşik olarak aşağıda ve bir obje olarak gören bir bakış açısını ortaya koyuyor.
Böyle bir zihniyet rektör olamaz, olmamalı.  
Bu zat özür açıklamasında ise yanlış anlaşıldığını falan söylüyor.
Amasız, fakatsız özür yerine sürekli yanlış anlaşıldığını söyleyen, problemin karşıda olduğunu düşünen bir kişi özür dilemiyordur. 
Ayrıca enflasyonu anlatmaya çalışırken böyle bir örnek bulabilmek,  bilinçaltındaki büyük bir nefretin ve ayrımcı düşüncelerin eseri olsa gerek. İnsanların en hassas duygularını incittiğin için filan değil, düpedüz ayrımcılık yaptığın için kınıyorum seni . Bu yaptığın insanlık suçlarından bir tanesidir bilesin. 
Toplumun farklı kesimlerine karşı önyargılı ve ötekileştirici bir bakış açısına sahip olanların böylesine önemli makamları işgal etmeleri sadece çalıştıkları üniversiteler için değil Türk akademisi için de büyük bir ayıptır. Bu ayıba son vermek için derhal istifa et Murat Ferman.

mey biter saki kalır. 
her renk solar haki kalır. 
ilim insanın cehlini alsa da, 
hamurunda varsa eşeklik; baki kalır

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar