loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Raylı Ring Sistem

Son dönemlerde raylı sistemler toplu ulaşım için çok önemli bir alternatif oluşturmakla kalmayıp yerleşim yerleri, şehirler artık buna göre kunuşlanmaktadır da…

 

Çanakkale ve İstanbul Boğazı köprüleri İzmit körfez geçişi ile birlikte karşılıklı oluşturacağı ring bölgedeki ulaşımı karayolu ulaşımının yanı sıra raylı ring sistem oluşturularak ta önemli ölçüde rahatlatacaktır. Raylı Ring Sistemi, şehir içindeki metro, hafif metro; deniz, kara, hava ulaşımıyla bağlantılı olarak, özellikle İstanbul bölgesindeki yoğunlaşmayı ve sıkışıklığı çevreye yayılarak azaltmayı sağlayacaktır.

Raylı sistemle oluşturulacak ringler; çağdaş, güvenli, sürekli, süratli ve ekonomik olarak toplu ulaşımın  gerçekleşmesine imkan verecektir. Bu ringleri şöyle sıralayabiliriz:

 

Marmara Ringi

İstanbul Boğazı tüp geçişini ve Çanakkale Boğazı’nda, inşa edilecek ve aynı zamanda raylı geçişe de imkan verecek köprüyü kullanarak Marmara Denizi’ni çepeçevre dolaşacaktır. Böylece Marmara Denizi çevresi çağdaş, güvenli ve sürekli bir ulaşım imkanına kavuşurken, turizm açısından da büyük imkanlar ortaya koyacaktır. Aynı zamanda Marmara denizi çevresini İstanbul’un hinterlantı içerisine alacaktır.

 

Karadeniz Ringi

3.köprü ile yeni bir ulaşım aksı oluşmuştur. Bu ulaşım aksını kullanacak Karadeniz ringi hem çepecevre bir ulaşım imkanı sağlayacak ve hem de uluslar arası bir ulaşım ringi oluşturacaktır.  Özellikle Samsun gibi Karadeniz kıyısında konuşlanmış şehirler hem ticari ve hem de türizm açısından son derece gelişecek ve zenginleşeçektirlerdir…

Emlak fiyatlarını artıracaktır

Bütün bu yapılanma ve gelişmeler gayet doğal olarak bölgedeki emlak değerlerini de olumlu etkileyecektir.  Yazlıklar, yaz kış oturulan konutlar haline dönüşecek ve yer yer yeni yeni yerleşimler oluşacaktır. Özellikle bu yeni yapılaşmalarda çevreye hassasiyet gösterilmeli ve mutlaka da planlı yapılaşmalar yapılmalıdır. 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar