loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Şadi Keskin, İstanbul Samsunlularının ön saflarda yer alanlarından…

İstanbul Samsunlularının ilk birlik kurma çalışmalarında, Şadi Keskin de ön saflarda yer alanlardan olmuştur.  İstanbul Samsunluları ve Dernekleri Birliği’nin başkan vekilliğini yapan Şadi Keskin, 2004 yılında kuruluşu yapılan ilk federasyonumuz Sadef’in de kuruluş çalışmalarında  yer aldı. Sam-sev İstanbul Şube yönetim kurlu üyeliği ve Aydınlar Ocağı üyeliğinde bulundu.

Şadi Keskin, üniversite tahsilini İstanbul’da sürdürürken çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulundu. 1973 yılında MTTB’nin Aksaray İktisat Ticaret Yüksek Okulu Derneği’nin yönetiminde bulundu. Ayrıca gençlik teşkilatlarıyla  yakın ilişkiler içinde oldu.

Lekesiz-Gölgesiz Tertemiz bir isim…

2003 yılında Ankara’da Yayımlar Dairesi Başkanlığı’na atandıktan sonra bürokraside ve serbest iş hayatında bulunan Samsunlu hemşehrilerimiz ile birlikte Samsun Platformu’nun kuruluşunda yer aldı ve  halen Platform bünyesinde  faaliyetlerini sürdürmektedir. 2007 yılından bu yana,  Birlik Vakfı’nın Ankara Şubesi yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Bir de kızından torun sahibidir.

Bir ömür düşünün ki, ömrü hesap-kitapla ve akçeli işlerle geçsin ama geride lekesiz-gölgesiz tertemiz bir isim bıraksın; İşte Şadi Keskin’i tanıyan bilenler böyle anlatıyorlar.    Türk Milli eğitimine çok önemli katkılar sunarak emektarlar sınıfında yer alan Şadi Keskin beye sağlık ve huzur dolu güzel bir ömür diliyoruz.

Şadi Keskin şöyle özetliyor:

“1952 yılında Samsun’un Kavak İlçesi Başalan Köyü’nde doğdum. İlkokulu Kavak Toptepe Köyü’nde 1966 yılında bitirdim. Samsun Mithat Paşa Orta Okulu’ndan 1969 yılında mezun oldum. Orta öğretimi 1973 yılında Samsun Havza Lisesi’nde tamamladım. Üniversite tahsilime 1973 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’ne bağlı Aksaray İktisat ve Ticaret Yüksek Okulu’nda başladım ve 1978 yılı şubat ayında okulun maliye işletme bölümünden mezun oldum. Yabancı dilim ingilizcedir.

Meslek hayatıma üniversitede tahsilimi sürdürürken muhtelif işlerde çalışarak başladım. Netice itibariyle 1976 yılında M E B’ lığı Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı,  İstanbul’da bulunan Devlet Kitapları Döner Sermayesi Müdürlüğü’nde memuriyet görevine başladım. Devlet Kitapları Döner Sermayesi Müdürlüğü’nün Saymanlığına 1980 yılında tayin oldum. Bu görevi 1985 yılına kadar sürdürdüm. 1985 yılında aynı müdürlükte müdür yardımcılığı görevine atandım.

 1990 yılında Devlet Kitapları Döner Sermayesi müdürlüğü görevine tayin edildim ve bu görevi 2003 yılına kadar sürdürdüm. Devlet Kitapları Döner Sermaye müdürlüğü Bakanlığımızın büyük işletmelerinden biridir. Müdürlüğümüz Türkiye genelinde 88 yayınevi,12 bölge şefliği 470-500 civarında personeli ve 13500 kitap bayisi ile görevini sürdürüyordu. Yılda ortalama 22-25 milyon ders kitabı ve 2 milyon civarında kültür kitabının basım dağıtım hizmetini yürütüyordu.

2003 yılında Yayımlar Dairesi Başkanlığı görevine atandım. Bu görevimi 2007 yılına kadar sürdürdüm. Aynı yıl emekli oldum. Türkiye’de İlk defa ücretsiz kitap projesini sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile başlatıldı. Bu projeyi görev sürem içerisinde başarılı bir şekilde yürüttüğüm kanaatindeyim.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar