loading...
Samsun
DOLAR8.4796
EURO10.0828
ALTIN497.82
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SAMSUNLUYU DÜŞÜN

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Türkiye'nin Suriye'de başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nda gelinen noktayı zafer değil başarı olarak yorumladı. Sonra da ilave etti:
"Türkiye oraya kendisini tehdit eden terör unsurlarını ortadan kaldırıp Suriye'nin toprak bütünlüğünü sağlamak ve sivil halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için başlattığı bir harekat sürdürüyordu.”

Saygıdeğer MHP Samsun İl Başkanı acaba siz ilinize bakabilir misiniz?
Çünkü Samsun halkı sizden öncelikle Samsun için düşüncelerinizi bekliyor. Seçimlerde desteğinizi esirgemediğiniz Büyükşehir’de neler oluyor, vatandaşın geçimini ve hayat şartlarını kolaylaştıracak işlerin yapılıp yapılmadığını izliyor musunuz? Evet derseniz inanırım da değişmesi için gayret sarf ettiğinize inanmıyorum. Seçimlerde birlikte yol arkadaşı olduğunuz Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı zamları destekliyorsunuz da içiniz sızlamıyor mu?

Suya, toplu taşıma ücretlerinin artırılmasına neden ses çıkarmıyorsunuz?
Bunlar hep yapmanız gerekenler değil mi? Ancak yapamıyorsunuz, çünkü destek olmadığınız söylenir sonra, ardından da il yönetimi MHP Genel Merkezi tarafından görevden alınabilir.
Oysa iş yapmak ve vatandaşın lehine kararlar aldırmak yerine söyleneni yapmak koltukta kalmayı uzatıyor herhalde. Sayın Karapıçak dün “Türk diye bir ırk yoktur” diyenleri Türkçülükle övünen bir partinin İl Başkanı olarak birlikte yol yürümek içinize siniyor mu?
Efendim, ne cevap verdiniz duyamadım da…

SANTRALI UNUTTURMAYIN

Enerjiye ihtiyaç var tamamda lanet olası yenmiyor ki, o nedenle elektrik enerjisi ne kadar gerekliyse üretim de o kadar gerekli. Çarşamba ovası Samsun’un üretim ambarlarından birisi olduğuna göre malum santralin orada kurulması ne kadar doğru?
Belediye Meclisleri ne karar alırsa alsın birileri devreye girecek ve o santral Çarşamba’da kurulacak. Daha önce kurulanlarda ağaçların kesilmesinde limanların yapılmasında olduğu gibi… Tekkeköy’de insanın gözünü korkutan dumanların saçılıp ekilebilir alanlara zarar verildiği gibi.
Santralin Samsun’da yapılması halinde Samsun’a ne faydası olacağını birisi söylese ya, üretilecek enerji Samsun’da elektrik fiyatlarının ucuzlamasına yol açacak mı?
Samsun’a bir faydası olmayacak ve üretilecek enerji İstanbul, Adapazarı, Bursa, İzmit gibi sanayi bölgelerine yarayacaksa santrali orada kursunlar, oralarda daha çok atık var çünkü…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar