loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Samsunspor ve Yükselen Yıldız Samsun !..

Değerli dostlar; bütün egolardan, kişisel menfaat ve beklentilerden uzak; Samsun ve Samsunluluk öznesinde,  bir ve bütün olduğumuzda, bir yıldız gibi yükseleceğimizi görüyorum.  Aksi olduğunda da hiç kimseye fayda sağlamadığı gibi Samsun ve Samsunlular açısından da hiç olumlu olmayan sonuçlara hazır olmalıyız. Hiç kimse kişisel beklenti ve egolarını Samsun ve Samsunluluk davasının önüne geçirmemelidir. Sorumluluğu olanların, tarih önünde vebal altında kalacaklarını ve sorgulanmaktan kaçamayacaklarını üzerine basa basa belirtmek istiyorum.

Her ne kadar salgın döneminde olsak da, yapılacak çok şeylerin olduğunu düşünüyorum. Özellikle Samsunspor’umuzun süper lige çıkma mücadelesinde, top yekun yanında olmalıyız. Samsunspor ile birlikte, aynı zamanda; bütün Samsunlular ve Samsun kültürüyle, ekonomisiyle, turizmiyle, ticaretiyle vb. süper lige çıkmış olacaktır. Bu sezon, Samsunsporumuzu inşallah süper ligde göreceğiz ve onunla coşacağız…

Büyük Samsun Buluşmalarını özlüyoruz, bekliyoruz…

İstanbul Samsunluları, en olumsuz şartlarda dahi, 1997 yılından bu yana, on binleri bir araya getiren “İstanbul’da Büyük Samsun Buluşmaları” yapagelmiştir.  Bu buluşmaların, en önemli amacı, Samsun ve Samsunluluk kültürünü İstanbul’da yaşatmak olan dernek, federasyon, konfederasyonun varlığını güçlü bir şekilde ortaya koymasıdır. Her ne kadar bugün bir salgın ortamı olsa da, salgın sonrası için; silkinip kendimize gelerek ve anlamsız dedikoduları bir kenara bırakarak birlik, beraberlikle uyum  içerisinde çalışmalara devam etmeliyiz.  Kişileri ve kurumları yıpratmaktan uzak durmalıyız. En azından verilen bunca emeğe saygı duymalıyız.

 Ben Samsunluların; İstanbul’da, Ankara’da, Bursa’da ve diğer şehirlerde de birlik ve beraberliklerini sağlayacaklarına ve de salgın sonrasında;  güçlerini ortaya koyacak, herkese örnek büyük etkinlikleri gerçekleştireceklerine bütün samimiyetimle inanıyorum.

En büyük parti, Samsun partisi

Bizim için parti farkı ve kendi aramızda siyaset yoktur. Bizim en büyük ve tek partimiz Samsun ve Samsunluluktur.  Her kim ki, bir nefes alıp verinceye kadar Samsun’da yaşamış veya Samsunluluğu benliğinde hissetmiş, samimi olarak kendisini Samsunlu gören herkes Samsunludur. Bizim Samsun sevdamız, aynı zamanda vatan-millet sevdasıdır. Yoksa, salt bir şehir milliyetçiliği peşinde değiliz.

Öyle bir birlik-beraberlik oluşturalım ki; güçlenmemize, kalkınmamıza; memleketimizin, milletimizin kalkınmasına,  güclenmesine vesile olsun. Her konuda birbirini destekleyen, yardımlaşan; kültürel, ekonomik açıdan, güçlü oluşumlar meydana getiren, çalışmaların içerisinde olalım. Toplum için yapılacak hizmet, kişisel çıkar ve egolar ile gölgelenmemeli. Birilerinin menfaat ve ihtiraslarına da peşkeş çekilmemeli.

Yine yaparız, yapacağız…

Haydi SAMSUN, haydi Samsunlular !.. Geçmişte yaptık. Yine yaparız. Hem de en alasını, en güzelini, en görkemlisini yaparız. Her nerde olursa olsun, Samsun ve Samsunluluk adına, deryada leke misali, her kim bir nokta koymuşsa; o bizim için muteberdir, saygıdeğerdir, takdire layıktır. 

Bu meyanda; geçmişte ve bugün dernek, federasyon ve konfederasyon bünyelerinde görev alan, başkanlık yapan, özveride bulunan herkesi saygıyla, takdirle karşılıyor, minnettarlığımızı belirtmek istiyorum. Yükselen yıldız Samsun için,  Samsun ve Samsunluluğun zirve yaptığı büyük buluşmalar için haydi görev başına…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar