loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

SARDUNYA KOKAN KADINLAR

Düşevi Oyuncuları “Sardunya Kokan Kadınlar”ile “perde” açacak.

Kültür Bakanlığı Profesyonel Proje Yardımı alan ‘Sardunya Kokan Kadınlar’ adlı oyun geçen sezon pandemi nedeniyle seyirci ile buluşamamıştı.

Samsun Düşevi Oyuncuları Mine Engin Tekay’ın yazdığı, Cem Kaynar’ın yönettiği ve Ferda Kaynar’ın oynadığı “Sardunya Kokan Kadınlar” adlı oyun ile perde açacak.

2020-2021 Sezonu Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Proje Yardımı alan “Sardunya Kokan Kadınlar” adlı oyun geçen sezon pandemi nedeniyle seyirci ile buluşamamıştı.

Düşevi Oyuncuları Genel Sanat Yönetmei Cem Kaynar oyun hakkında şu bilgilendirmeyi yaptı:

“Oyun Mine Engin Tekay’ın aynı adlı öykü kitabından Sardunya Kokan Kadınlar, Sarma, Şen Ola Düğün, Et ve İşbilirNezahat Abla adlı öykü epizotlarından kadın profilleri çizen bir oyun. Kadın olmak olgusuna kendisi edebiyatçı ve bir aktivist olan Mine Engin Tekay’ın müthiş öykü dili ve Jale Karabekir’in Dramaturjisi ile bir yorum getirmek istedik. Reji, müzik ve dekordaki tamamlayıcı ögeler ayrı kadın hikayelerini bir bütünsellik içerisinde görmemizi sağlıyor.”

1998 yılında kurulan Samsun Düşevi Oyuncuları, yeni sezonda Sardunya Kokan Kadınlar, Vicdan, Bimarhane, Bir Kadın Uyanıyor ve Palyaço Joy adlı oyunları sergileyecek, Sardunya Kokan Kadınlar ile turneye de çıkacak.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar