loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

SAVUNMA YÜRÜYÜŞÜ

Baroların yapısını ve seçim sistemini değiştirme planında geri adım atılmaması üzerinde baro başkanları “Savunma Yürüyüşü” ile Ankara’ya gitti.

Baro başkanları Türkiye Barolar Birliği’ni olağanüstü toplantıya davet etti.

Barolar, yasa teklifinin TBMM sürecini takip ederek çeşitli eylemler daha gerçekleştirecek.

Ankara’ya yürüyen baro başkanları “ Adalete, bağımsız yargıya, savunmaya yapılan hiçbir yürüyüş bizi yormaz” değerlendirmesi yaptı.

Savunmanın bağımsızlığı ve dokunulmazlığı ile mesleklerinin onuru ve saygınlığı için yola çıkan Trabzon Baro Başkanı Av. Sibel Suiçmez, Samsun’da Onur Anıtı önünde Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Dr. Işık Özkefeli ile merkezi İstanbul’da bulunan Trabzon Düşünce ve Kültür Platformu Samsun Temsilcisi Ali Çömez karşıladı ve plaket sundu. Özkefeli ve Çömez Av. Suiçmez’eplaketi takdim ederken “Çıktığınız demokrasi, adalet, Cumhuriyet yolunda İlkadım şehri Samsun’umuzdan sizi mücadeleniz mücadelemizdir diyerek uğurluyoruz” dediler.

Trabzon Baro Başkanı Av. Sibel Suiçmez, “AKP’nin ‘çoklu baro, nispi seçim sistemi’ öngören düzenlemeyi kabul etmemiz mümkün değil. 82 milyon halkımız için yürüyoruz. Barolar susturulamaz, bölünemez. Destek veren herkese candan teşekkürler.” dedi.

Ankara’ya yürümeyen baro başkanları arasında Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz de yer aldı. Av. Gürbüz yürüyüşe katılmama gerekçesini şu sözlerle anlattı:

“Hem koşulları oluşmadığı hem de koşulları oluşsa dahi hak arama yönteminin şeklini ve zamanlamasını doğru bulmadığımız için Ankara’ya yürüme eylemine katılmadık ve destek vermedik. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilgili muhataplarımızla diyalog ve müzakere sürecini sağlıklı ve verimli bir biçimde yürütme ve mesleğimiz ile barolar için en faydalı sonuçları elde etme gayretinde olacağımızı kamuoyunun ve çok değerli meslektaşlarımızın bilgisine sunarım.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar