loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Siyaset gelenle yapılır…

Yazımızın başlığı; Samkon Genel Başkanı Sezgin Gümüş’ün; Samdef (Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu) ve 19 Mayıs Vakfı’nın,  İstanbul Kartal’daki yeni genel merkez açılışı esnasında, söylediği bir sözden alıntıdır.  Samdef Genel Başkanı Metin Şenel ve yönetimi mükemmel bir açılış programı hazırlamışlar. Aynı zamanda,  İstanbul’un Anadolu yakasında, Samsunluların önemli bir buluşmasına dönüşen açılış programına, parti farkı gözetmeksizin Samsun’dan, İstanbul’dan siyasetçiler, STK’lar, işadamları, bürokratlar vs. davet edilmişti.  Bunu bizzat Metin Şenel başkan ifade ediyordu.

Samsunlular Kucaklaştı

Açılışa Samsunluların oldukça yoğun ilgi göstermiş olduğuna ve izdiham yaşandığına bizzat şahit olduk. İstanbul’daki Samsun STK’larının kurumsal yapılarıyla katılım yapmaları, birlik ve beraberliğin vurgulanması açısından çok çok anlamlıydı.  İstanbul’da Samsun ve Samsunluluk adına ben varım diyen hemen hemen herkes oradaydı.

Samsunlu il-ilçe dernek, ilçe federasyon yönetimleri; özellikle Sadef Genel Sekreteri İdris Güven, İsdef Genel Başkanı Erol Türkoğlu, Sakodef Genel Başkan Vekili Şakir Töngel  ve de Samkon Genel Başkanı Sezgin Gümüş kurumsal yapıyı oraya taşımışlardı. Gündem ve konuşmalar hep Samsun ve Samsunlular üzerineydi.  Genel anlamda bir bulaşma kucaklaşma ve hasret giderme zeminini de bulmak mümkün oldu. Uzun zamandır görüşemediğimiz hemşehrilerimizle ve dostlarımızla görüşme ve dertleşme imkanı bulduk.

Kartal-Atakum kardeş belediye oldu

Bu tür yoğun katılımlı toplantılar siyasetçiler için de bulunmaz fırsatlar ve ortamlardır. CHP;  Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, İstanbul Milletvekili Akif Hamzacebi, Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu, Kemal Zeybek, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Samsun Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ile geniş bir katılım yaparak, Samsunluların gönüllerini aldılar. Bu arada İstanbul- Kartal Belediyesi ile Samsun- Atakum Belediyesi kardeş belediye olarak ilan edildiler.

Davetli olmalarına rağmen ne Ak Partili ve ne de diğer siyasilerden her hangi bir katılım olmaması, özellikle dikkat çekti. Belediye seçimlerinde İstanbul’u mesken tutanlardan, maalesef ses, seda çıkmadı. O zaman, “seçimlerden sonra bunların hiçbiri bizleri aramaz, davetimize gelmez dediğimde” bana gönül koyanlara, bu bir küpe olsun. Sakın yanlış anlaşılmasın, ben yalnızca bir durum tespiti yapıyorum.

Bakan olup baksınlar yeter!..

Eskiden Ak Parti bu tür etkinlikleri kesinlikle es geçmez, mutlaka birileri gelirdi. Şimdilerde, artık roller değişiyor galiba, artık sahadan ümitler kesilmiş gibi… Duyuyorum, birileri bakanlık bekliyormuş… kimileride;  bakan yardımcılığı, genel müdürlük, ihale vs. bekliyor, herhalde …

 Zaten, Samsun’u Samsunluyu temsil etmeyen birilerinin,  Samsunluların etkinliğinde ne işleri olabilir ki, bakan olup baksınlar yeter…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar