loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Son düzlüğe doğru adım adım

Yerel seçimler öncesi adayların belirlenip kesinleşeceği  son günlerdeyiz.  İstanbul başta olmak üzere Samsun dışında Samsunlu belediye başkan adayımız olmadı/olamadı. Şimdi belediye meclis üyesi adayları için çok çok önemli bir noktadayız. 
Ya bütün gücümüzü ortaya koyup sonuç alacağız; ya da mevcut durumda olduğu gibi aynen devam edip gideceğiz. Gücümüzü ortaya koymak için birlik ve beraberliğimizi göstermemiz lazımdır. Lobi çalışmalarımızı arttırmamız lazımdır. Mutlaka ki, birçok ilçede stk’larımız çok güzel çalışmalar yapıyorlar ve iyi sonuçlar alacaklarına da canı gönülden inanıyorum. Ancak işi daha genele yayarak daha iyi neticeler almak için birliğimizi ortaya koymamız gerekmektedir.
Samsunlular siyasete ağırlıklarını koyuyor
Bu meyanda da çok güzel çalışmaların yapıldığını biliyor ve umutla bekliyorum.  Bu defa olacak diyorum. Samsunlular olarak,  bizler kitlesel kalabalıklar oluşturmamıza rağmen,  siyasetin karar verici mekanizmalarında yeterince olamadığımız için istenen sonuçlara ulaşamıyoruz.  
Azda olsa son dönemlerde siyasetin içerisinde de olmaya başladık.  Genel anlamda olmasa dahi yer yer ilçe bazlı güzel birliktelikler de sergileyebiliyoruz.  Bundan sonra atılacak adım;  ilçeler bazındaki etkinliklerimizi daha fazla arttırıp tabana yaymak olmalıdır.  Bulunduğunuz sokakta, mahallede, ilçede bir varlığınız, bir seçilmişiniz yoksa, siz o bölgede yoksunuz. Sağa sola hava atmanın, afra tafra yapmanın hiçbir anlamı yoktur. 
Hükümsüz olacaktır
Bu arada şöyle güçlüyüm, böyle güçlüyüm diyenlere ve Samsun adına seçilmişlere sesleniyorum;  işte size Samsunlular adına bir altın fırsat, bakalım kaç hemşehrimizi seçilmiş konuma taşıyabileceksiniz.  Bunu beceremez ve başaramazsanız, bir daha Samsun ve Samsunlular adına dolaşmayın. 
Dolaşsanız da hükümsüz olacağınız için yeriniz ancak ve ancak çöp kutusu olacaktır. 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar