loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Şükrü Şahin, İstanbul Samsunlularının iz bırakanlarından…

Şükrü Şahin, sözün ötesinde icraat yapan, iş yapan ve iz bırakan bir değerli hemşerimizdir. Her zaman dinamik, girişimci ve projeler ortaya koyabilme kabiliyeti ile kendisini gündemde tutmasını başarmıştır.  Şükrü Şahin, bu tükenmeyen çalışma azmi ile hem kendisine alanlar açarken ve hem de çevresine, özellikle de Samsunlulara artı değerler katmaktadır.

1998 yılında, TGRT’de yayımlanan “Reisin Takası Programı’nda”  ilçe ilçe Samsun’u tanıtıyorduk. Hem yerinde çekimle ilçe tanıtımları yapılıyor ve hem de canlı yayında belediye başkanları, İstanbul’daki ilçe derneği yer alıyor; sanatçıların da sahne aldığı bir eğlence programı ile, ulusal bazda yayınlar yapıyorduk. İstanbul Samsunluları ve Dernekleri Birliği olarak koordine ettiğimiz, böyle bir program çıkışında, Şükrü Şahin yanıma gelerek; - Tekkeköy İlçe Derneği var mı, Tekkeköy İlçesi ne zaman televizyona çıkacak diye sordu ve kendisine Tekkeköy Derneği’ni sen kuracaksın ve Tekkeköy’ü televizyona çıkartacaksın diye cevap verdim. Sonrasını Şükrü Şahin’in anlatımına bırakalım.

Şükrü Şahin’in dilinden…

“1965 yılında,  Samsun- Tekkeköy İlçesi’nde 9 kardeşin 8.si olarak dünyaya geldim. İlk, ortayı bitirdim ve liseyi Tekkeköy’de devam ederken İstanbul’a göç ettim.  Liseyi İstanbul’da tamamladıktan sonra AÖF- Yerel Yönetimleri bitirdim. Vatani görevimi tamamladıktan sonra, pazarlama sektöründe uzun süre yöneticilik yaptım.

 1992 Yılında Basın Sektörüne atılarak, yerel ve ulusal gazetelerde muhabirlik, köşe yazarlığı yaptım. Daha sonra, yerel ve ulusal radyolarda ve televizyonlarda, dünya ve ülke meselelerinin konuşulduğu programlarda "Başkan Koltuğu",  "Başkan Ne Dedi", “ Bizim Köyün Derneği" gibi programların hazırlayıcı ve sunucusu olarak, yaklaşık 1500 programa imza attım. Şu anda, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesiyim ve Başbakanlık Sarı Basın Kartı sahibiyim.

Efsane vali Recep Yazıcıoğlu, anayasa profesörü Burhan Kuzu…

Doğduğum ve çocukluğumun geçtiği Samsun –Tekkeköy, İlçesi’ne olan aidiyet borcum gereği, İstanbul’da yaşayan Samsunluların Kanaat Önderi ve Samsun Sivil Toplum Örgütlenmesinin mimarı, Mimar-Ekonomist Remzi Kozal beyefendinin önerileri ile,  1998 yılında Samsun- Tekkeköylüler Derneğini kurdum. 

Efsane valimiz merhum Recep Yazıcıoğlu,  anayasa profesörü Merhum Burhan Kuzu,  dönemin Sağlık Bakanlığı  Müsteşarı Prof. Dr. Vejdet Öz ve  İstanbul Samsunluları ve Dernekleri Birliği Başkanım; Mimar-Ekonomist  Remzi Kozal beyin açılış kurdelesini kesmeleri ile derneğimiz İstanbul- Esenler’de açıldı. O dönemlerde, Karadeniz’de ve Samsun’da yaşanan Çernobil faciasından etkilenen hemşerilerimizin zararlarının karşılanması için, ulusal ve yerel medyada oldukça söz ettirdik ve Samsun’da yapılan eylemlere öncülük ettik.

Başkanlık Sistemi’nin fitilini ateşledik…

Remzi Kozal Başkanımızın öncülüğünde, 1999 yılında kimsenin, konuyu konuşmaya dahi cesaret edemediği bir dönemde ; "Türkiye’nin Başkanlık Sistemi’ne geçmesine" dikkat çekip, İstanbul'un muhtelif yerlerinde ve ilçelerinde açık oturumlar, paneller düzenleyerek, şu anda içinde bulunduğumuz Başkanlık Sistemi’nin ilk fitilini ateşledik. Sivil toplum kuruluşlarının öncü misyonunu ortaya koyduk.

Daha sonra, Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) de kurucu  kurul üyeliği ve başkan yardımcılığı,  Samsun Dernekler Konfederasyonu (SAMKON) da kurucu kurul üyeliği ve başkan yardımcılığı; 450 bin nüfuslu ve 16500 Samsunlu seçmenin bulunduğu,  Esenler Samsunlular Derneği  kurucu başkanlığı devam ediyor.  Esenler’de 18 bin esnaf üyesi bulunan, Esenler  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı devam ediyor,  Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Koperatifi Başkanlığı devam ediyor. Evli ve biri kız, biri erkek 2 çocuk babası olan KurtaranSamsunlu Şükrü Şahin.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar