loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

TEK SESLİLİĞE DEVAM

Komşu il Ordu’da ilginç olduğu kadar düşündürücü bir olay yaşandı.

Yaşanan olan basına baskıyı gözler önüne sergi.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in AKP Ordu İl Kadın Kolları seçimi ile ilgili yaptığı açıklama medyada ve bazı haber sitelerinde yayınlandı.

Haberler bazı sitelerde kaldırıldı.

Medyaya yapılan baskı böylece gün yüzüne çıktı.

Şimdi yaşanan olayın ayrıntılarına bakalım.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, AKP’nin Ordu İl Kadın Kolları seçimiorganizasyonunun Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını ileri sürdü.

14 Ocak’taki seçim için belediyenin, personel ve araç desteği sağladığını, kolilerle dezenfektan taşıdığını öne süren Adıgüzel, “Kamu kaynaklarını, AKP kadın kollarına aktarıyorlar” dedi.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in Kadın Kolları Kongresi ile ilgili açıklaması yerel haber sitelerinde yer aldı.

Bazı haber siteleri ise yayınladığı haberi kaldırdı. Haberi kaldıran sitelerden “Taşbaşı Tv” yaptığı haberi baskılar yüzünden kaldırmak zorunda olduğuna dair açıklama yaptı.

Taşbaşı Tv kurucusu ve editörü Muzaffer Şensoy3 yaşında bir çocuğu ve geçindirmek zorunda olduğu bir ailesi olduğunu söyleyerek şu paylaşımda bulundu:

“Baskı altında kaldığım için ‘Belediye kaynakları ile parti etkinliği’ haberini kaldırmak zorunda kaldım. Tüm okurlarımızdan ve kamuoyundan özür diliyorum. Bu memlekette ve bu şehirde ekonomik gücün ve özgürlüğün yoksa ne söz hakkın olur nede haber yapabilirsin. Tek sesliliğe devam. 3 yaşında bir çocuğum ve geçindirmek zorunda olduğum bir ailem var. Bu tablonun bozulmasını istemedim. Çok üzgünüm.”

CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in tepkisi şöyle oldu:

“Eserinizle övünün. 2 ay için Ordulu bile olmayan firmaya sosyal medya için 100 milyar öde. Sonra namusu ile işini yapan, ekmeğini kazanan gazeteciyi, hem de halkın parasını parti toplantısında harcadığı haberini yaptı diye tehdit öylemi. Bir daha o taraftan Beytül mal (Devlet hazinesi)diyen bir ağız görürsem kürek hazır.”

DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da şu tepkiyi gösterdi:

“OBB Başkanı, AK Parti kadın kolları il başkanlığı kongresinde hediye gönderilmesini haber yapan gazeteciyi baskı altına alarak, haberi kaldırmış. Mehmet Hilmi Güler anlaşılan sende tehdide başladın. Gazeteciyi ekmekle tehdit zavallılıktır. Sizden korkan namerttir. Başkan efendi! Milletin parası, yetim hakkıdır.”

Bazı haber siteleri ise, haberin kaldırılması adına baskı yapanları kınadı.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar