comdata sag dikey
loading...
Samsun
DOLAR8.3339
EURO10.0592
ALTIN480.92
MEHMET AKSOY

MEHMET AKSOY

Mail: ucuncuboyutmehmetaksoy@gmail.com

TÜRKÇÜLÜK BAYRAMI

Türk milleti bir ırktır, üstün bir ırktır. Taşıdığı değerlerle üstündür, nüfus kağıdıyla değil. Türkler, Yahudi ve Almanların iddia ettiği gibi üstün ırk olarak yaratıldığını iddia etmemiş, üstün işler yaptıkları için üstün, övgüye değer bir millettir. Her milletten namuslu insanlar bunu kabul etmiştir. Atatürk ‘ne mutlu Türk’e’ dememiş, ‘ne mutlu Türk’üm diyene’ demiştir.

Üstünlüğünden dolayı imtiyazlı olmadığı gibi hiçbir dönemde imtiyaz talep etmemiştir. Türk olduğuyla övünmek ırkçılık değildir, bölücülük hiç değildir.  Ermeniler Anadolu Selçuklu ve Osmanlı Hakanlığı olmak üzere bin yıl Türklerin hakimiyetindeki topraklarda burunları kanamadan yaşadı. Türkler ırkçılık yapsaydı; her gün adi, adli vakalarda bir Ermeni ölseydi bugün dünyada tek bir Ermeni bile olmazdı. Dolayısıyla da Ermeni soykırımından söz edilemezdi. Başkaları soysuz, piç diye bizler atalarımızla övünmeyelim mi?

1944’te Türklüğün yargılanmasına karşı gösterilen coşkulu kitlesel tepkiden dolayı 3 Mayıs’ta Türkçülük Bayramı  kutlanmaktadır. Kendini Türk hisseden herkesin Türkçülük Bayramı kutlu olsun! Bugün Türklüğün karşılaştığı tehdit 1944’ten daha büyüktür. Dünyanın önünde saygı ile eğildiği Türk milleti yok sayılırken, laboratuarlarda yapay bir Kürt milleti yaratılmaya çalışılıyor. Bundan da kötüsü, bu yapay milleti sözde siyasi gerçekte hem siyasi hem silahlı propaganda yapabilen ve Irak, Suriye ve İran’a kadar uzanan örgütler temsil ediyor. Kontrolsüz göçle Türk milletinin üniter yapısının bozulması hedefleniyor.

Osmanlı' da Türklerin saraydan ve yönetimden uzaklaştırılarak cepheye gönderildiği gibi Türkiye’ de de Türkler veya kendini Türk hissedenler etkin görevlerden uzaklaştırılarak, yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarda görevlendiriliyor. Türksüz Osmanlı’nın yıkılıp parçalandığı gibi Türkiye de Türksüzleştirilmek isteniyor.  Normal anormale, anormal da normale dönüştü. Etnik kökenle; Kürt, Çerkez, Laz v.b. şekilde ifadeler kullanılırken, ‘Türk’üm’ demek adeta suç oldu. Türk Tarih Kurumu Başkanlığı’na, Ensar Vakfı yöneticisi Ahmet Yaramış attandı. Neyse ki yarattığı infial dikkate alınarak yanlışlıktan vazgeçildi.

Osmanlı, milyonlarca insanını da milyonlarca km kare toprağını da kaybederken, parçalanırken şeriat da hilafet de saltanat da tekke de zaviye de şeyh, şıh, şeyhülislam da ümmet de ümmetçilik de vardı.

Türkçülük, Osmanlı’nın bölünmesine değil, bölünmüş, parçalanmış, yanmış, kül olmuş Osmanlı’nın küllerinden Türk milletinin öznesinde bir Türk devletinin kurulmasını sağlamıştır.

Siyasi, askeri,  dini, edebi ve sanat alanında tanınmış yüzlerce şahsiyetten bazılarının Türkler için söyledikleri:

William Martin

‘Üç-dört yüzyıl önce her kudreti ve her milleti yenen Türkler, şimdi de silinmez hatıralarıyla her teşebbüsü sendeletiyorlar. Hemen her yürekte bu korkuyu seziyorum. Demek ki yalnız Türkleri değil, onların tarihini de yenmek lazım. Bu durumda ben, Türklerin düzinelerle milleti idare etmelerindeki sırrı da anlıyorum. Onlar milletleri bir kere yeniyor fakat kazandıkları zaferleri ruhlara ve nesillere nakşedebiliyorlar.’(Milli tarih bilinci bunun için yok ediliyor)

M. Montecuccoli (Avusturyalı Komutan)

Tek eksiklik; iyi bir yönetici!

Türk, Heredot'tan, Tevrat'tan çok eski yüzyılların tanıdığı bir ulustur.  (Ünlü Tarihçi) Hammer.

İngiliz Biyograf Mulman, ‘Eğer Türkler bir gün zora düşerse, bu iyi bir komutan, yönetici eksikliğinden olacaktır’ diyor.   ‘Bence insanlığa şeref veren Türk Milleti'nin düşmanı olmak insanlığın düşmanı olmaktan farksızdır. Türkler bir ırk ve bir millet olarak yeryüzünün en şerefli insanlarıdır.

( La MARTİNE, Fransız edebiyatçı ve siyasetçi)

 İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması.     Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler"

Tasso - İtalyan Şair

‘Bütün milletler arasında en namuslu ve dostluk kurmada tereddüt edilmeyecek olan yalnızca Türklerdir. Henüz yabancı tesiri altında kalmamış olan bir köye gidecek olursanız; gerçek misafirperverliğin ne demek olduğunu orada görüp öğrenirsiniz.’                           

‘Şecaat ve cesaret bakımından Türklerden üstün; büyük hedeflere ulaşmak bakımından da onlardan dirayetli hiç bir kavim yoktur.

Cenab-ı Hak onları aslan sıfatında yaratmıştır.’ İbn-i Hassul

Türk, asillerin asilidir. Yapma olmayan, gösterişi bulunmayan bu pek yüce asalet ona tabiatın hediyesidir.  Pierre Loti

Türk kadınlarının en büyük süsü Türk oluşlarıdır. Onlar süslenmek için elmas veya zümrüt takınmıyorlar, belki üzerlerinde taşıdıkları o taşları süslemiş ve kıymetlendirmiş oluyorlar. Çünkü her Türk kadını canlı bir inci ve paha biçilmez bir pırlantadır.

Lady Mary Wortley Montagu

Türklerin biricik sevdikleri şey hak ve hakikattir. Ve hiçbir haksızlık yapmadıkları halde haksızlığa uğramışlardır. William Pitt (İngiliz Devlet Adamı)

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar