loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ÜNİVERSİTE ŞEHİR İŞBİRLİĞİ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, TBMM’de Samsun milletvekillerinden Çiğdem Kararaslan, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Yusuf Ziya Yılmaz ile görüştü.

OMÜ’yü kısa vadede ileriye taşıyacak hedeflerini milletvekilleriyle paylaştı.

Piyasanın beklentilerini karşılayacak istihdama yönelik bir eğitim modeli oluşturmak için çalıştıklarını belirtti.

Kemal Zeybek, Neslihan Hancıoğlu, Bedri Yaşar ve Erhan Usta’yı ziyaret etmedi.

İktidardaki partinin milletvekillerini ziyaret etmesini, muhalefetteki partilerin milletvekillerini ziyaret etmemesini yadırgadım.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın göreve başladığının ilk haftalarında üniversite-şehir iş birliğini güçlendirerek toplumsal kalkınmayı geliştirmek amacıyla yaptığı toplantıyı anımsadım.

O toplantı ÖMÜ tarafından basına “Samsun’un önde gelen ‘sivil toplum kuruluşlarıyla’ istişare toplantısı düzenledi” şeklinde servis edilince, ADD Başkanı Dr. Işık Özkefelişöyle tepki gösterdi:

“Bahsettiğiniz amaçlara akıl ve ilim ışığında bir eğitimle gelinebileceğini hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Toplantıya katılan birçok kuruluşun din ve maneviyat üzerine çalışıyor olması, akıl ve ilim yolunda olması gereken İlkadım şehri Samsun’umuzun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne asla yakışmamıştı. Bu şehrin aklın ve ilmin yolunda o istişare toplantısında olacak birçok dernek, demokratik kitle örgütü, sendika ve meslek odaları mevcuttur. Gençlerimizin geleceğini emanet ettiğimiz, şehrimizi ve ülkemizi aklın ve ilimin yolunda geleceğe taşıyacağına inandığımız Üniversitemizin yapmış olduğu bu istişare toplantısı Atatürk Şehri, logosunda Atatürk’ü taşıyan bir bilim yuvasına yakışmamış ve hepimizi derin yaralamıştır.”

Tepkiler üzerine OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, diğer sivil toplum kuruluşlarıyla da istişare toplantısı yapacağını söyledi.

Ancak o davet henüz gerçekleşmedi.

Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, TBMM’de iktidardaki partinin milletvekillerini ziyaret etmesinden tam bir hafta sonra muhalefetteki partilerin milletvekilleri Erhan Usta, Neslihan Hancıoğlu, Kemal Zeybek, Bedri Yaşar’ı TBMM’de ziyaret etti.

Vekil ziyaretleri böylece tamamlandı.

Şimdi geriye sivil toplum kuruluşları ile birincisi gerçekleştirilen ancak toplantıya davet edilmeyen diğer dernek, demokratik kitle örgütü, sendika ve meslek odaları ile yapılacak “istişare” kaldı.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar