loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

VUR PATLASIN ÇAL OYNASIN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca artan corona virüs vakalarına karşı “evde kalın” çağrıları yapıyor.

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Virüs yayılımını halkımızla birlikte durdurmak zorundayız. Eğer bunu başaramazsak ilimizde daha sıkıntılı tabloların ortaya çıkması maalesef kaçınılmaz” diyor.

İl merkezinde ve bazı ilçelerde vaka yükünün, artık kaldırılamaz noktaya doğru adım adım ilerlediğini söylüyor.

Yoğun bakım yatak sayılarını artırmaya devam ettiklerini, bu yükü dağıtmak için Asarcık ve Kavak’taki ilçe hastanelerini daha aktif olarak devreye sokma noktasında planlama yaptıklarını bildiriyor.

Samsun Tabip Odası Başkanı Funda Furtun, pandemi ile mücadelede durumun iyi olmadığını ifade ediyor.

Yüzde 50'ye yakın artış olan iller arasında açıklanan Samsun'da artan koronavirüs vakalarının ardından, Gazi Devlet Hastanesi’nin bitişiğine ek bina yapılıyor.

Samsun’da gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katıldığı temel atma ve açılış töreninde AKP İL Başkanı Ersan Aksu ile 5 belediye başkanının testinin pozitif çıkması olayı gündemdeki yerini korurken üreticilere verilecek 37 bin 800 adet meybe fidanı için tören düzenleniyor.

Bu yetmiyor, inşaatına başlanan Alo 153 Kent Yönetim Merkezi projesi için temel atma töreni yapılıyor.

Kent yöneticileri böylesine vurdum duymaz bir hava içerisinde hareket ederse, vatandaş ne yapsın?

Ülke genelinde günlük vaka sayısı 30 binleri geçiyor, her gün 200’e yakın vatandaş koronadan hayatını kaybediyor, bazı televizyon kanallarında ise maskesiz, sosyal mesafesiz “vur patlasın çal oynasın” şeklinde göbek atmalar ve türkülü-şarkılı programlar yayınlanıyor.

Bunları Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) hiç görmüyor.

RTÜK nedense genellikle yandaş olmayan kanalları izlemeye devam ediyor.

Adına korona denilen virüs gülüyor!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar