loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

YILDIZ’DAN ‘TEMİZ SU’ SÖZÜ

SASKİ tarafından Tekkeköy Aşağıçinik mevkiinde yaklaşık 300 dönüm arazi üzerinde kurulu olan ve Tekkeköy, Canik, İlkadım ile Atakum ilçelerinin içme ve kullanma suyu temin edilen Selahattin Ereren İçme Suyu Arıtma Tesisi’ndeki 16 adet filtre havuzunda tadilat çalışmaları başlatıldı.

Açıklamayı SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız yaptı.

Temiz açıklamasında şehrin içme suyu kalitesinin daha da artırılacağını söyledi.

Genel Müdür Yıldız kasım ayından itibaren daha “temiz” su müjdesi vermiş oldu.

Böylece musluklardan akan içme suyu daha kaliteli olacak.

SASKİ, herhalde suyun kalitesi daha da artınca yeni bir zam yapmaz.

Bilindiği üzere SASKİ yaptığı zamların yanı sıra bir süre musluklardan akan suyun kalitesinin içilemeyecek durumda olması ile gündeme gelmişti.

Demokratik kitle örgütleri ve yurttaşlar “zam” ve sudaki “kirliliği” protesto etmişlerdi.

Tadilat Kasım’da tamamlanacağı için bir başka deyişle 2021 yılı başından itibaren daha “temiz” bir suyu bekliyor olacağız.

Yapılacak tadilat ihalesinin içme suyu fiyatına yansıtılmamasını da bekleyeceğiz.

 

*****

 

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi oy çokluğu ile kabul edilen “Reklam, İlan ve Tanıtım Yönetmeliği” esnaf ve işyerlerinin yanı sıra ilçe belediyelerini de olumsuz yönde etkileyecek.

Samsun Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde gerçekleştirilecek ilan, reklâm ve tanıtım uygulamalarını kapsayan yönetmelik ile ilçe belediyesinin yetki alanı içinde kalan yol üzerinde olup Büyükşehir Belediyesi yetki alanı içinde kalan yol, meydan vb. alanlardan net bir şekilde görülen reklâm ve tanıtım uygulamalarında da yetki Büyükşehir Belediyesi’nin oldu.

Ana yol, bulvar, otopark, pazar alanları, ana caddeler gibi belediyenin uhdesinde olan yerlerdeki ilan ve afiş alanları büyükşehirin tasarrufunda olduğu için CHP Grup Sözcüsü Atila Tekcan, ilçe belediyelerin de ilanlarının yapılması açısından pay verilmesini isterken, “Kişiler o zamanki mevzuata uygun tabelalarını yaptılar ve belediyelere vergilerini ödüyorlar. Bu tabelalar ne olacak?” diye sorarak yönetmeliği eleştirdi.

Evet, yönetmelik ile tabelalar değişeceği için tabelacılara gün doğacak.

İlçe belediyeleri önemli oranda reklam geliri kaybına uğrayacak.

Kabul edilen bir başka maddeye göre de herhangi bir işletme “Samsunspor’a şampiyonluk yolunda başarılar dilerim” yazılı spor kulübü bayrağına isim, unvan, marka belirten ifade kullanamayacak.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar