loading...
Samsun
DOLAR8.349
EURO9.9392
ALTIN486.44
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

YİNE İŞSİZLİK

Kimse diline dolamak istemiyor belki de siyasi baskılardan çekiniyor ancak Samsun’da en önemli konulardan birisi işsizlik ve hayat pahallılığı.

Bu konuda Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanvekili Savaş Kiraz, sert bir konuşma yapıp Samsun’un içine düştüğü durumdan herkesin sorumluluğu bulunduğunu söyledi.

O herkes içine ben giriyor muyum bilemem de böyle bir suçlamayı kabul etmiyorum. Asıl suçlu ülkeyi üretim toplumundan alıp tüketim toplumu haline getirenlerdir.

Bu Samsun’da da böyledir. Sonuç olarak 2009 yılında 50 bine yakın olan işsizlik 2019 yılında yani on yılda 100 bini geçmiştir. Bir de gizli işsizleri katarsanız bu rakama Samsun’da artık geçinebilmek çok zordur.

Kapanan mağazalar küçük esnaf dükkânlarının sayıları her gün kartopu gibi yuvarlanarak büyümektedir. İşsizlerin içinde üniversite mezunları da bulunmaktadır.

Bugünlerde herkesin ağzında “Allah sonumuzu hayretsin” cümlesi dolaşıyor. Dolaşıyor da Allah bana akıl fikir vermiş ben onu gereğince kullanıyor muyum diye düşünen var mı acaba?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar