loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

  • 06 Temmuz 2020, Pazartesi 10:00
MEHMETAKSOY

MEHMET AKSOY

ÜNİVERSİTE SINAVINDA İBNELİK Mİ?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu olan TYT’de Mabel Matiz olarak bilinen şarkıcı Fatih Karaca’nın sözlerine yer verilmesi üzerine, LGBTİ+ hareketinin İslam dünyasına ve insani değerlere “savaş açtığını” savunan İmam-Hatip mezunları  Derneği, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, ÖSYM, YÖK, MEB ve Cumhurbaşkanlığı’na seslendi ve “ LGBT zihniyetini savunan bir şarkıcının şarkı sözlerine ilişkin bir soru sorulması kabul edilemez. Bu soruyla sapkın LGBT’yi gündeme getirenler hesap vermelidir” dedi. TYT Türkçe testinde  Matiz’in ardı sıra beğenilen şarklarından söz edilerek,  ‘gözünün

gördüğüyle gönlünün bildiği bir olmayan âşıkların acısını söylerken Matiz, Şeyh Galip’ten Neşet Ertaş’a uzanan bir köprü kuruyor. Böylece toplumsal normlara ve hayatı çerçeveleyen ezici gerçeklere rağmen yüreğinin sesini

dinleyenlerin çıkmazını anlatıyor. Değmekten, esinlenmekten, beslenmekten korkmuyor.’ deniliyor. ÖSYM Başkanı Prof Halis Aygün, ilgililerin sınav sürecinden çıkarılacağını açıkladı.

KURTULMUŞ ‘NASIL GETİRDİKSE ÖYLE GÖTÜRÜRÜZ'

 Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İstanbul Sözleşmesi'ne parti olarak bigane kalamayacaklarını belirterek, "Nasıl usulünü yerine getirerek bu sözleşme imzalanmışsa, aynı şekilde usulü yerine getirilerek bu sözleşmeden çıkılır." dedi.

 Bunca acil yasalar beklerken, evlilik dışı ilişkiyi yasaklayan kanunların kaldırılması, domuz etine kasaplık hayvan ruhsatı verilmesi hiç kimseyi olmasa da çoğunluğu rahatsız etmedi.

İnsanlar cinsel tercihlerinde serbesttir. İsteyen istediği ile kadın kadınla, erkek erkekle evlenebilir.

İstanbul Anlaşması'nın Başta Macaristan olmak üzere birçok Avrupa Birliği(AB) üyesi ülke anayasalarındaki "evlilik kurumunun korunması" ilkesine aykırı hükümler içerdiği gerekçesiyle sözleşmeyi imzalamadı. Türkiye ilk imzalayan ülke oldu. Türkiye' de ibnelik de suç değildir, evli erkek veya kadının evlilik dışı ilişki yaşaması da suç değildir. Turizm belgesine de gerek yok, farklı kişilerle evli kadın veya erkek istediği otelde gayrimeşru ilişki yaşayabilir, evli olmaları gerekmez, evli olup olmadıklarını da kimse soramaz. 

LGBT’ Yİ DESTEKLEYENLER

LGBT ya da GLBT; lezbiyen, gey, biseksüel ve transgender sözcüklerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmayla ifade edilenleri destekleyenlerin çoğu ne gey ne lezbiyen ne ibne! Son 10 yıla kadar

10-15 kişilik eylemler yaparken bugün 15 binlerle yürüyorlar. Önceden yaptıkları yasalarla suç sayılıyordu, şimdi yasal haklarını kullanıyorlar. Numan Kurtulmuş, getirdiğimiz gibi götürürüz diyor ama götürülen lafta kalıyor. Getirilenler aile faciası olarak her gün yaşanıyor.

Maske, mesafe, temizlik kurallarına uy, hayatta kal!

Kan bağışla, donör ol hayat kurtar, Kızılay başkanın değil; Türk milletinindir.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık