loading...
Samsun
DOLAR9.2891
EURO10.7885
ALTIN526.06
ADNAN ÖZ

ADNAN ÖZ

Mail: adnan@hedefhalk.com

MİLLİ TAKIM VE SAMSUNSPOR

Milli Takımımız Norveç’i yenemeyerek ikincilik şansını zora soktu ya da rakibi Hollanda’nın insafınabıraktı. Yeni hocamız Stefan Kuntz’un ilk maçıydı bu ve kadro tercihinde birkaç değişiklik yapmıştı.

Norveç takımı Türk Milli Takımına göre daha derli toplu oynadı fakat maçı yine de kazanabilirdik ama olmadı. Artık ikinciolabilmek için oynayacağımız son 3 maçımızıda kazanıp Norveç’in puan kaybetmesini bekleyecektik.

Norveç’ten sonra ilk rakibimiz çok vasat bir takım olmasına rağmen yıllardır belalımız olan Letonya’ydı, yine yaptı yapacağını. Uzatmanında uzatmasında Burak’ın olağanüstü gayretiyle aldığı ama hakemin ancak VAR’dan verebildiği penaltı ile umutlarımızı son 2 maça taşıyabildik.

Ben Norveç’in deplasmanda Hollanda’yı yenebileceğini düşünmüyorum. Umarım Türk Milli Takımı son 2 maçını da alır Hollandada Norveç’i yener de grubu ikincibitirebiliriz.

Oysa ne güzel bir başlangıç yapmıştık Dünya Kupası Eleme Gruplarına. Önce içerde Hollanda’yı 4-2 yendik ve deplasmanda Norveç’i hem de 3-0 gibi farklı bir skor ile yenerek büyük bir sükse yapmıştık. O sükse bizi bozdu sanırım Milli Takımın ahengi bozuldu. Bu süreçte çok güvendiğimiz Şenol Güneş Hoca iyi bir sınav veremedi. Verdiği demeçler ile Milli Takımı kulüp çekişmelerinin içine çekti ve görevi bırakmak zorunda kaldı.

Yeni hocamız Stefan Kuntz Almanya Ümit Milli takımında çok başarılı olmuş ve Şenol Hoca sonrası Milli Takım için uygun görülmüş. Bazılarının “Milli Takımda yabancı hoca mı olur?” tepkisine rağmen aslında bakılınca kulüpçülük çekişmesi içine sokulmuş Milli Takım için doğru bir tercih diye düşünüyorumfakat biraz sabırlı olmak gerekecek. İnanıyorum Stefan KuntzMilli Takımda başarılı olacaktır.

SAMSUNSPOR’UN GENÇLERİ NE OLACAK?

Samsunspor U-19 takımı Türkiye şampiyonu olduğunda çok sevinmiştik. Mehmet Altıparmak Hoca Samsunspor’ageldiğinde“Başkan takımda gençlerin belli bir oranda süre alması yönünde talepte bulundu bende kabul ettim. Ben zaten gençlere şans vermeyi seven bir hocayım,” mealinde açıklama yaptığında çok sevinmiştim.

Ve fakat görüldü ki Mehmet hocanın böyle bir düşüncesi yokmuş. Birkaç maçta birkaç genci sonradan oyuna sokarak kısasüre verse de Gençlerbirliği maçından sonraki açıklamaları beni hayal kırıklığına uğrattı.

Samsunspor şayet futbolcu yetiştirecekse ki başkanımız Sayın Yüksel Yıldırım öyle olduğunu söylüyor. Samsunspor 1. Lig’de bile bu gençlere forma şansı vermeyecekse Süper Lig’de nasıl forma verecek? Kaldı ki gençlerimiz öyle boş oyuncular da değil, hemen hemen hepsi kendi yaş kategorilerine göre Milli Takım oyuncularıdır.

Görünen o ki hoca kendi istikbalini düşünüyor ve hazır oyuncu ile başarılı olma yolunu tercih ediyor. O zaman bu gençler sadecekupa maçında ve belki farka gidilmiş birkaç maçta süre alarak mı gelişecekler? Gerçektende bu gençlere yazık olacak. Bu oyuncuları ne yapıp edip Türk futboluna ve Samsunspor’a kazandırmak gerekir. Yoksa hem bu genç oyunculara hem de Samsunspor’un geleceğine yazık olacak.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar