loading...

Samsun merkezli, bölge gazetesi...

  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

  • 22 Şubat 2020, Cumartesi 10:00
ALPARSLANÇEPNİ

ALPARSLAN ÇEPNİ

MUTSUZLUK ARTIYOR

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2019 yılına ilişkin yaşam memnuniyeti verilerini araştırdı. Açıklanan veriler incelendiğinde Türkiye’de mutsuz olanların oranının geçen yıla göre arttığı görüldü.

TÜİK, kadınların erkeklerden, evlilerin bekârlardan, yaşlıların gençlerden, eğitimsizlerin eğitimlilerden daha mutlu olduğunu tespit etti.

Uzun dönemdir ekonomik kriz içinde olan, işsizlik, yoksulluk ve yaşam koşullarının ağırlığına bağlı olarak intihar vakalarının da giderek arttığı ülkemizde vatandaşların neredeyse yarısı mutlu değil. Ve bütün kategorilerde mutsuzluk artıyor

Bu durumda en çok dikkat edilmesi gereken grup gençler ve eğitimli insanlar. Neden mutsuz olduklarını anlamak da çok zor olmasa gerek. Gençler, istedikleri düzeyde ve nitelikte eğitim alamadıkları ve okullarını bitirdiklerinde de işsiz kaldıkları için mutsuzlar. Ülkeyi yönetenlerin hala çok sayıda çocuk yapmayı ısrarla telkin ettikleri bu ortamda, öncelikle gençlerimizi içinde bulundukları kötü durumdan çıkarmak ve onların yaşama güvenle bakabilecekleri koşulları oluşturmak gerekiyor

TÜİK tarafından açıklanan veriler arasında, kamu hizmetlerinden memnuniyete ilişkin verilerde mevcut. Türkiye’de asayiş hizmetleri dışında kalan diğer bütün hizmetlerde, vatandaşın geçen yıla kıyasla memnuniyet oranın azaldığı gözlemleniyor.

Vatandaşların sağlık hizmetlerinden memnuniyeti azalırken, bu azalmayı ulaştırma hizmetleri ve adli hizmetler takip etti.

Bu veriler acaba size bir şey anlatıyor mu?

Ülkeyi yönetenlerin, küçük bir azınlığı nasıl memnun edeceğini düşünmekten vaz geçip kendilerine yıllarca destek vermiş bu mutsuz çoğunluğun sorunlarına eğilmekten başka çaresi yok.

Aksi halde, kimsenin oyu çantada keklik değildir! Bu böyle biline…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Gündüz.. Gündüz.. 22.02.2020 10:34

Kadınlar çok mutlu çünkü seçtikleri parti hala iktidar.Çok mutlular çünkü evde oturmak hoşlarına gidiyor.Gençler mutsuz çünkü daha parıltılı, daha az çalışıp daha çok para kazanmak istiyorlar, hakları olan bu isteği nasıl elde edeceklerini bilmedikleri için de saldırgan ve de sinirliler.

BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık